Auto

Zpětný leasing nemovitostí

Zpětný leasing nemovitostí se používá méně často, ale v určitých případech má své opodstatnění. Získáte velkou sumu peňez a můžete svůj dům či byt nadále používat jako dosud.

Jak funguje zpětný leasing nemovitostí ?

Zpětný leasing nemovitostí funguje tak, že společnost od vás odkoupí váš dům či byt, který máte ve svém vlastnictví a bude vám ho pronajímat formou leasingu. Budete tedy platit pravidelné měsíční splátky a vé svém domě či bytě můžete zůstat bydlet, jako jsou bydleli dosud. Za odkup vašeho bydlení dostanete naráz velkou sumu peňez. Zpětný leasing nemovitostí využivají především lidé, kteří mají hodně dluhů a chtějí všechny dluhy poplatit. Zpětný leasing nemovitostí jim v tom pomůže a zároveň mohou zůstat bydlete tam kde bydleli. Musí ale každý měsíc platit splátky leasingové společnosti. Po zaplacení celého leasingu se nemovitost opět stává vašim majetkem a může s ní libovolně nakládat.

Kolik je za zpětný leasing nemovitostí ?

Spousta lidí zajímá, jakou cenu mohou očekávat za zpětný leasing nemovitostí. Cena je samozřejmě individuální. Záleží na ceně vaši nemovitosti. Cenu většinou stanoví nezávislý odborník na nemovistosti, který vám řekně tržní hodnotu vaší nemovistostí. Většinou to bývá meně, než si lidé sami myslí. Někdy si musíte tyto odhady platit na vlastní náklady.

Vyřízení zpětného leasingu nemovitostí

Vyřízení zpětného leasingu nemovitostí většinou trvá jeden týden až dva týdny. Každá společnost to má nastavené trošku jinak. Není to tedy žádná rychlá operace a na peníze si budete muset pár dní počkat. Pokud chcete peníze opravdu rychle tak zkuste jiné půjčky.

Zpětný leasing nemovitostí výhody

Zpětný leasing nemovitostí má hlavně tyto výhody:

  • můžete poplatit všechny své dluhy
  • bydlíte stále ve svém a nemusíte si nikam stěhovat
  • v určitých případech to může být i výhodné.
Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close