Cestování

Zoo Brusel

Milujete zvířata? Rádi chodíte do zoologických zahrad? Pokaždé jste nadšení a rádi se dozvídáte něco zajímavého? V tom případě byste při návštěvě Bruselu neměli minout tamní zoo. Ta totiž rozhodně stojí za vidění.

Milujete zoologické zahrady? I u Bruselu jednu mají.

Zoo v Bruselu nese název ZOO Planckendael. Otevřeno má každý den, takže vyrazit tam můžete kdykoliv. A rozhodně si ten výlet užijete, protože uvidíte spoustu evropských i exotických zvířat, užijete si zábavu v areálu přizpůsobeném dětem, posilníte se u kiosků a večer půjdete domů s úsměvem na rtech.

Adresa, otevírací doba

Kde najdete bruselskou zoo? Kupodivu není přímo v Bruselu. Pokud vyrazíte autem směrem na sever nebo spíš mírně na severovýchod, dorazíte do poměrně malého města Mechelen. Je to asi půl hodiny cesty autem, ale jet můžete třeba i autobusem nebo vlakem. Právě tady najdete ZOO Planckendael, a to na adrese Leuvensesteenweg 582.
Zoo Brusel má otevřeno denně, a to od 10 do 17 hodin. Každý den je také v ZOO Planckendael připraven zajímavý program pro návštěvníky, který v průběhu celého dne zahrnuje krmení různých druhů zvířat. Vidět můžete krmení tučňáků, tasmánských čertů, žiraf, slonů nebo nosorožců.

Zvířata v ZOO Planckendael

Jaká zvířata můžete vidět v ZOO Planckendael? Je jich spousta a pocházejí ze všech kontinentů světa. K orientaci v areálu můžete použít mapku, případně směrové šipky. Areál je přitom rozdělen podle původu zvířat – zamířit můžete do Oceánie, Ameriky, Afriky, Evropy nebo Asie. V zimních měsících jsou exotická zvířata ve vnitřních prostorách, další se pohybují ve výbězích.
Uvidíte papoušky a další exotické ptáky, dravce, vodní ptáky, žirafy, slony, velbloudy, zebry, osly, jeleny, hyeny, orangutany, lvy, klokany, medvídky mývaly, divoká prasata, tučňáky a mnoho dalších živočichů.

Praktické informace

Máte svého milovaného pejska? Do bruselské zoo ho s sebou neberte, nebude mu totiž umožněn vstup. Stejně tak není dovoleno zvířata v zoo krmit. Pokud přijedete autem, najdete u zoo dvě velké parkovací plochy – jednu pro 400 aut, druhou pro 1 600 aut.
Máte-li s sebou malé dítě, můžete si u vchodu do zoo za poplatek půjčit speciální kočárek, ve kterém můžete dítě po zoologické zahradě vozit. Obdobně je možné zapůjčit si kolečkové křeslo pro nemohoucí lidi. V areálu jsou k dispozici zdarma toalety a jsou tam i různá místa, kde si můžete koupit jídlo a pití. V restauracích jsou k dispozici také mikrovlnné trouby, kde můžete dětem ohřát mléko nebo dětskou stravu.
Stejně tak je dovoleno fotit a natáčet zvířata (pokud to v některé expozici není výslovně zakázáno například kvůli použití blesku).

Vstupenky

Nejvíc ze všeho vás jistě zajímá, kolik stojí vstup do ZOO Brusel. Cena se odvíjí od několika faktorů, a proto se na ni podívejme podrobněji.
Jednodenní vstupenka je pro děti do 3 let věku zdarma, děti od 3 do 11 let platí 28,50 eur, děti od 12 do 17 let platí 32,50 eur, studenti (pokud se prokážou příslušným průkazem) mají stejnou cenu. Dospělí platí 34,50 eur, senioři nad 60 let věku pak platí 32,50 eur.
K dispozici jsou ale i různé slevy. Pokud například přijde celá skupina, která se tu označuje jakožto tour a má nanejvýš 25 členů plus průvodce, stojí ji vstupné 100 eur. Další slevy dostanou skupiny 15 a více osob. A tyto skupiny si mohou připlatit i za služby průvodce, který je provede celou zoo. ZTP a další zdravotně znevýhodněné osoby platí 31,50 eur.
Platí se i parkování, které vychází na 11 eur.
Do bruselské zoo si můžete zakoupit také dárkové vouchery, které můžete věnovat svým blízkým. K dispozici jsou na pokladnách, ale objednat se dají také online. Jen pozor – cenu a typ voucheru musíte uzpůsobit věku obdarovaného.


Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button