Reklamní články

Zlato jako investice? Proč ne

Zlato, to nejsou jenom šperky, které nosíme při významných událostech. Vezmeme-li to za správný konec, může nám tento drahý kov posloužit jako dobrá investice. Obzvláště v dlouhodobém horizontu.

Největší chvíle své slávy si investiční zlato obecně užívá v době finanční krize. Tím, že dokáže uchovat reálnou hodnout peněz, je skvělou ochranou před inflací. Na rozdíl od peněz skutečných, jejichž hodnota klesá. Z tohoto pohledu je v současné době investice do zlata, ať již se jedná o slitky či mince, skutečně na místě. Další ekonomická krize je totiž podle ekonomů na spadnutí. Proto neváhejte.

Zlaté cihličky

Nulová DPH

Nákup zlata je spojen s řadou výhod. V první řadě je oproštěn od DPH. Jedná se tak o jedinou komoditu, do níž můžete své peníze legálně „přetavit“, aniž byste museli platit 21 procent povinné daně. Cena slitků se navíc každý den mění. Vy tak máte jistotu, že jej pořizujete za skutečnou aktuální cenu.

Platba v hotovosti

S nákupem není spojena žádná ohlašovací povinnost úřadům, při samotné koupi nemusíte ani prokazovat svou totožnost. A při nákupu zlata do 250 gramů můžete platit i v hotovosti.

Za zlatem už nemusíte do zahraničí

Myslíte si, že v jiných zemích Evropské unie nakoupíte lépe? Nenakoupíte. Podmínky a ceny jsou stejné všude v EU. Za nákupem zlata se proto dnes už nevyplatí cestovat do zahraničí.

Nakupujte bezpečně a od profesionálů

Přesvědčili jsme vás? Pak vás zřejmě bude zajímat, kde bezpečně nakoupíte. Bezpečné obchody rozhodně uzavřete přímo v sídle Pražské mincovny v pražském Obecním domě na náměstí Republiky. V nabídce obchodu najdete výhradně značkové švýcarské slitky. Nejžádanější mezi klienty jsou značky Argor-Heraeus, Pamp a Munze Osterreich.

Na závěr bychom vás rádi odradili od nákupu zlata na splátky. „Spoření do zlata“, jež fyzicky nevlastníte, je velmi rizikové.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close