Reklamní články

Zlatá mince Philharmoniker: 4 důvody, proč do ní investovat

Každý správný sběratel, který se specializuje na zlaté mince, by rozhodně měl mít ve své sbírce věhlasnou rakouskou minci Philharmoniker. Ptáte se, proč si právě tuto minci opatřit? Rádi vám odpovíme.

Jak známo, investice do zlata je uskutečňována především z důvodu ochrany peněz před inflací. Investované prostředky neztrácejí svoji hodnotu a vy tak máte jistotu, že za pár za zlato dostanete minimálně peníze v takové reálné hodnotě, za jaké jste jej koupili.

1. Philharmoniker se vám může do budoucna dost zhodnotit

Zlatá mince
Zlatá mince

Mnozí lidé však provádějí investice do zlata z čistě sběratelského důvodu. V tomto případě jde především o zlaté mince. Ty jsou raženy centrálními bankami jednotlivých států, obvykle v omezeném množství. Taková pěkná sbírka o několika vzácných kusech pak může získat během let na hodnotě, která mnohonásobně převyšuje původní investici. A právě zhodnocení v budoucnu je jedním z důvodů, proč si pořídit zlatou minci Philharmoniker.

2. Jde o minci, která nesmí chybět ve sbírce žádného pořádného sběratele

Dalším důvodem je fakt, že tato zlatá mince je jednou z nejvýznamnějších mincí, které byly v Evropě vyraženy. K jejich prvnímu vydání došlo v roce 1989. Téměř okamžitě se stala jednou z nejžádanějších. Prakticky každý opravdový sběratel ji musí mít ve své sbírce.

3. Pohled na zlatou minci Philharmoniker je úchvatný

Na investiční zlato je obecně hezký pohled. Zlaté cihličky, kterých jsme psali v jednom z minulých článků, jsou ovšem dosti jednotvárné a působí nudně. V případě zlatých mincí to ale neplatí. A zvlášť se to dá říci právě o minci Philharmoniker, která byla vyraženy rakouskou centrální bankou.

Na její lícové straně se nachází známé Velké varhany, které jsou umístěny ve Zlatém sále vídeňské filharmonie, na rubu pak najdete hudební nástroje ze stejných prostor.

4. Investice vás nevyjde nijak draho

Přestože jde o zlatou minci, která je velmi žádaná, investice do zlata v tomto případě není jen pro bohaté. Může si ji dovolit téměř každý z vás. Nejlevnější mince o velikosti 0,1 Oz s čistou hmotností 3,11 gramů, stojí aktuálně něco málo přes 3 tisíce korun.

Tuto i mnohé jiné zlaté mince a slitky pořídíte v internetovém obchodě Golden-invest.cz. Nákup je zde velmi jednoduchý. Lze jej praktiky přirovnat k nákupu běžného spotřebního zboží online.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close