Počítače

Zapomenuté Apple ID

Lidé na celé naší planetě se už nějakou dobu dělí na dva nesmiřitelné tábory, a to na ty, kteří nadevše milují a zbožňují Apple a všechny jeho produkty, a na ty, kteří se jim vysmívají, odmítají je a je to pro ně předražená zbytečnost. Ti, kdo Apple a jeho technologiím propadli, ovšem nemohou existovat bez jednoho zásadního údaje – svého unikátního Apple ID.

Kdo miluje Apple, musí nutně znát své ID i heslo.

Nezáleží na tom, jestli máte iPhone, chytré hodinky od Apple, Macbook nebo jakoukoliv další technologii pocházející od tohoto nadnárodního gigantu. Všichni, kdo používají cokoliv od Apple, využívají zřejmě i aplikace a další vychytávky od této společnosti, aby jejich přístrojům dodaly lepší funkce a možnosti. Jenže abyste je mohli získávat a využívat, musíte mít své Apple ID k přihlášení do různých služeb, a to ať už jen stahujete zdarma nebo nakupujete. A pokud tohle ID (nebo i heslo ke svému ID) zapomenete, máte problém. Co s tím?

Nic není ztraceno

Kdo má něco od Apple, ten velmi pravděpodobně má své ID, tedy svůj účet u této společnosti. Jde o něco na způsob e-mailového účtu, díky kterému se přihlašujete všude tam, kam potřebujete.
Pokud máte zařízení více a najedou zapomenete, jestli ID máte nebo váháte nad jeho zněním, není nic jednoduššího než překontrolovat své přístroje a zjistit, jestli jste na některém přihlášeni – v tom případě zjistíte o svém ID úplně vše. ID nejčastěji objevíte v položkách „Odesílání a příjem“, „Kalendář“, „Pošta“, „Kontakty“.

Proběhlé nákupy

Pokud neuspějete, je ještě možné zkontrolovat nákupy, které jste již v minulosti provedli. Pokud něco kupujete, tak vždy pod svým jedinečným Apple ID. Takže při projetí seznamu nákupů a stahování (například v iTunes) zjistíte i své ID.

Zkoušejte

Pokud jste v minulosti své ID měnili, můžete při přihlašování vyzkoušet různé varianty, které by pravděpodobně mohly být vaším aktuálním Apple ID. Je možné, že u některé z nich uspějete.

Vyhledání se jménem

Při zapomenutí Apple ID, kdy už jste zkusili všechno, ale nenašli žádnou možnou indiicii, můžete zkusit ve svém přístroji kliknout na možnost „Zapomněli jste Apple ID nebo heslo?“. Zde můžete své ID zkusit vyhledat, a to díky zadání svého jména a příjmení. K tomu opět zkoušejte e-mailové adresy, dokud se nestrefíte.

Resetujte heslo

Možná nejjednodušším způsobem, jak opětovně zjistit své Apple ID, je využít resetu svého hesla. To se k vašemu ID neodmyslitelně váže. Takže pokud si své heslo pamatujete, vymažte ho a změňte na jiné – díky tomu se vám zobrazí informace o vašem ID. A co když si nevíte rady ani s heslem?

Nefunkční obnovte

Může se vám stát, že vaše dosud funkční heslo najednou přestane fungovat. Nezáleží na tom, jestli je chyba ve vašem přístroji nebo ve vaší paměti. Zkrátka okamžitě potřebujete nové heslo.
Nejlepší je zadat do vyhledavače webovou stránku společnosti Apple a tam najít zákaznickou podporu (support). Tam najdete přesné instrukce k obnovení hesla. Pakliže jste opatrní a nastavili jste si ve svém přístroji dvoufaktorové ověřování, musíte k obnovení použít nějaký důvěryhodný přístroj od společnosti Apple. Na něm musíte mít povolený přístupový kód.

Postup obnovení

Pokud máte k dispozici své Apple zařízení se systémem iOS 10 či novějším, tak přejděte do nastavení, najděte v něm vaše jméno, pak položku „heslo a zabezpečení“ a následně klikněte na „změnit heslo“. Pak už si jen podle instrukcí změňte heslo na novější.

Nemáte svůj Apple ID?

Pokud nemáte po ruce žádné ze svých vlastních Apple zařízení, můžete nové heslo získat i na jiném, které si od někoho půjčíte, případně které si zakoupíte. Postup je následující:

  • najděte aplikaci „najít iPhone“
  • odhlašte se, pokud je na přístroji přihlášen někdo jiný, případně z úvodního pole vymažte cizí Apple ID
  • klikněte na „Zapomenuté Apple ID nebo heslo?“
  • podle instrukcí zadejte nové
Štítky

One Comment

  1. Dobrý den, nevím proč mě nefunguje moje APPLE ID, kdaž ho používám několik let. Nyní toto heslo počítač uvádí, žr je heslo špatné. Děkuji Jiří

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close