Vzory smluv ke stažení zdarma

Žádost o prominutí penále

Žádost o prominutí penále využijete v případě, že chcete příslušnou společnost požádat o prominutí penále. Penále je většinou uplatněno, když něco není zaplaceno včas a poté začíná postupně nabíhat penále. V článku si můžete stáhnout také vzor ve formátu .doc. A to zcela zdarma.

Penále

Penále je jako určitá sankce, že jsme nezaplatily určitou částku včas. Výše penále je zhruba okolo 0,05 % denně, ale samozřejmě je to u každé společnosti jiné. Pokud by jsme však braly tento úrok, tak za každých dlužných 1000 Kč, zaplatíte každý den penále ve výši 50 Kč. Takže to nemusí být ve finále žádné malé sumy. Proto se také lidé tak často snažejí žádat o to, aby jim bylo penále zcela nebo částečně odpuštěno.

Co by měla obsahovat žádost o prominutí penále ?

Na začátku žádosti o prominutí penále je nutné uvést komu tuto žádost směřujeme. Uvedeme tedy celou adresu firmy nebo státního úřadu (často to je finanční úrad, zdravotní pojištovna či správa sociálního zabezpečené). Uvedete o jaké penále se jedná a uvedete všechny skutečnosti. Je nutné také uvést důvody, proč by vám mělo být vlastně penále vůbec prominuto. Tyto důvody se snažte co nejlépe doložit, třeba i dalšími dokumenty atd. Na závěr uvedete kdy a kde byla tato žádost o prominutí penále sepsána. Na konci uvedete informace o vaší osobě a adresu. Neměly by jste také zapomenout na váš podpis.

Žádost o prominutí penále vzor ke stažení zdarma

Žádost o prominutí penále je zdarma ke stažení například ZDE!. Tato vzorová žádost je ve formátu .doc. Stačí změnit jednotlivé údaje a můžete mít žádost hotovou. Vše bude tedy velmi rychlé a jednoduché.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close