Počítače

Whatsapp do počítače

Termín Whatsapp v našich končinách již do značné míry zdomácněl a je třeba říct, že si tuto aplikaci fungující napříč různými platformami oblíbilo velké množství lidí. Pokud nevíte, oč se jedná, určitě se to dozvíte. Vzhledem k tomu, že Whatsapp míří i na počítače, je to určitě velmi důležité. Jedná se tedy o multiplatformní systém výměny zpráv a různých multimediálních souborů. Samotný název aplikace je poměrně jednoduchý a lze jej přeložit z anglického výrazu What’s up, což ve volném překladu značí frází pojednávající o dotaz na momentální situaci. Doslova lze přeložit jako například sentence: Co se děje? Jak se daří? Jak se máte? Najít bychom mohli i několik dalších modifikací, nicméně význam je vcelku jasný. Podívejme se tedy na historii této aplikace a také na jejich ovládání a využívání.

Nová šikovná aplikace

K založení společnosti Whatsapp došlo již v roce 2009, a to dvěma Američany, kteří pracovali pro společnost Yahoo. Postupem času se z obyčejné malé aplikace stal gigant, který koupila další společnost, a to Facebook. Stalo se tak v roce 2014 a transakce se vyšplhala na neuvěřitelných 19 miliard amerických dolarů. Ostatně spoluzakladatel této společnosti Jan Koum je členem představenstva této největší sociální sítě na světě. Facebook si je samozřejmě vědom skvělého jména této aplikace, a tak se ji snaží propagovat a rozšířit na různé platformy. Jednou z nich je právě pc. Jen statistiky hovoří vcelku jasnou řečí. V roce 2015 používá tuto aplikaci 700 milionů lidí.

Skvělé vychytané funkce

Whatsapp láká své uživatele zejména na celou řadu vynikajících funkcí, jež jiné programy nedokážou nabídnout. Instalace Whatsapp není nijak výrazně složitá. Stačí pouze zadat své telefonní číslo, na které vám přijde kód sloužící jako ověření uživatele. Aplikace se pak po instalaci dokáže efektivně synchronizovat s telefonními čísly a vy tak ve vlastní síti budete mít ty uživatele, které chcete. Není problém tak konverzovat s jakoukoli osobou, jež je registrována v této síti. Spolehnout se budete moci i na to, že konverzace může být zahájena okamžitě i bez přihlášení. To je ostatně hlavní rozdíl mezi Whatsapp a Skypem či jinými messengery a telefonními zprostředkovateli. Vybrat si můžete různou jazykovou mutaci Whatsapp. Velkou výhodou je pochopitelně i fakt, že budete komunikovat s lidmi napříč státy a kontinenty. Na rozdíl od klasického telefonování přes operátora budete mít opravdu skvělý prostor pro konverzaci s kýmkoli, kdo vás zajímá. Velkou výhodou konverzace bude i skutečnost, že se nebude jednat o rozhovor s lidmi, se kterými mluvit nechcete. Do vašeho telefonního seznamu si jednoduše pouze přidáte ty lidi, s nimiž chcete vyměňovat multimediální či jiné soubory.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close