Reklamní články

Vyznáte se v půjčkách? Seznamte se se základními typy

Rozhodli jste se pro půjčku, ale ztrácíte se v široké nabídce a netušíte, který typ je pro vaše účely nejvhodnější? V tom případě vám přijde vhod následující charakteristika základních úvěrů.

Hotovostní půjčka

Tento typ úvěru je vhodný pro každého, kdo potřebuje částku v rozmezí desítek tisíc korun. K výhodám patří rychlé vyřízení (peníze lze takto získat již do druhého dne, a to bez ručitele) a neúčelovost. Zda finanční prostředky použijete na pořízení nového nábytku nebo na něco jiného, je na vás. O hotovostní půjčky online je možné zažádat také z pohodlí domova.

Peníze

Rychlá půjčka (mikropůjčka)

Rychlé půjčky, půjčky před výplatou či mikropůjčky – všechny tyto názvy označují oblíbený typ úvěru, který je charakteristický nižší částkou (obvykle od několika set po několik tisíc korun) a kratší dobou splatnosti (do 30 dní s možností prodloužení).

V případě rychlých půjček do výplaty je velmi důležitý výběr poskytovatele, protože jednotlivé nebankovní společnosti nabízí produkty s velmi rozdílnými cenami a podmínkami. Za zmínku stojí například Via SMS ověřený poskytovatel úvěrů, který novým klientům poskytuje první půjčku zdarma.

Spotřebitelský úvěr

Líbí se vám nějaké zboží, ale nemáte na něj dost peněz? Můžete si ho pořídit formou spotřebitelského úvěru neboli nákupu na splátky. Na tento typ půjčky narazíte přímo u prodejců a obvykle dostanete na výběr mezi několika variantami splátkového kalendáře. Nakupování na splátky ulehčí aktuálnímu rodinnému rozpočtu, ale navýší celkovou splatnou částku za zboží o úroky.

Peněženka

Kreditní karta

K základním typům úvěrů patří také kreditní karta, jejíž výhodou je možnost opakovaného čerpání finančních prostředků i bez nutnosti opakovaného žádání o novou půjčku. A pokud peníze vrátíte v rámci bezúročného období, nezaplatíte na úrocích ani korunu navíc. V opačném případě vás vyjde půjčování peněz prostřednictvím kreditní karty poměrně draho.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close