Půjčky

Výmaz ze Solusu

Půjčky dnes doslova hýbou světem a spousta lidí po nich sahá jako po vynikající alternativě v případě, že nejsou schopni splácet své pohledávky. Na inkasní platby anebo za jinými účely mohou pohodlně takovéto jednorázové krátkodobé půjčky vystačit. Pravda je ale taková, že nemusí být poskytnuty úplně každému. Pokud patříte mezi dlužníky, měli byste zpozornět. Právě vám totiž úvěr nemusí být vůbec zprostředkován. Tedy alespoň v případě, že máte záznam v některém z registrů dlužníků. Typický je v tomto ohledu především nejznámější registr s názvem Solus. Právě na něj a na případný výmaz z něj se budeme soustředit v následujícím textu.

Kdo si ověřuje vaši bonitu

V současnosti je naprosto běžné, že si mnohé instituce dokonale ověřují vaši schopnost dostát svým závazkům. Typické jsou tímto jednáním hlavně bankovní domy. Právě ty totiž poskytují vcelku vysoké úvěry, které potřebují mít z pohledu splatnosti dokonale pojištěny. Jinak si ale bonitu svých zákazníků ověřují také mobilní operátoři a některé další společnosti, kterým jejich klienti musejí dávat v pravidelných intervalech finanční hotovost. Klasiku ostatně představují i soukromé podnikatelské subjekty, které potřebují získat stabilní partnery. Jestliže jméno potenciálního akcionáře či partnera figuruje v registru dlužníků, nastává velký problém.

Faktický výmaz není možný

Požádat o vymazání z registru dlužníků není nejvhodnější nápad. Učinit tak klidně můžete prakticky ihned. S největší pravděpodobností vám ale nebude vyhověno. Ostatně, i když by se tak stalo a vaše jméno bylo z registru dlužníků vymazáno, dojde k tomu, že budete dluhy na svých bedrech neustále mít. Jednoduše se jich nezbavíte. Když si pak budete žádat o úvěr u některé banky, sice jej možná získáte, ale postupně nebudete schopni splácet ani svým minulým, ani stávajícím závazkům. Tím pádem se pomalu, ale jistě otevře cesta do dluhové pasti, ze které bohužel již nebude možné uniknout. Mnohdy dochází i k tomu, že na své minulé závazky, jež nebyly splaceny, lidé zapomenou a pak mají ještě větší problémy, než měli předtím.

Splaťte své dluhy

Nejjednodušší řešení celé situace spočívá v tom, že prostě dostojíte svým starým závazkům, což povede k tomu, že váš záznam v registru bude vymazán. Vy sami tak budete mít úplně čistý štít, což pro vás bude naprosto optimální. Pravda je taková, že splácení vysokých dlužných částek není nejjednodušší, nicméně je nejefektivnější. Pokud již dluhy nebudete mít, můžete pohodlně myslet i na to, že vám půjčí kterékoli společnost na tuzemském finančním trhu. Budete tak mít o svém dalším finančním hospodaření zcela jasno. Solus a váš záznam v něm vás již tak nebudou v žádném případě dále strašit.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close