Investice

Výhodná investice: tipy na dobré investice

Dnešní článek je zaměřen na výhodné investice. Dáme vám tipy na dobré investice mimo finanční sektor. Zcela vynecháváme různé nabídky od investičních společností a firem.

Orná půda a lesní pozemky

Orná půda je u nás oproti zemím Evropské unie hodně levná a je velký předpoklad, že cena orné půdy bude růst. Navíc stále více plochy orné půdy je zastavováno a i proto bude cena orné půdy růst. Nevýhodou je, že zatím jsou pronájmy za ornou půdu hodně nízké. Dobrou investicí mohou být také lesní pozemky či přímo lesy. Lesní pozemky může v dnešní době koupit relativně levně.

Vlastní podnikání – vybudování firmy

Dle mého názoru je vůbec nejlepším prostředkem pro zhodnocení peněz vlastní podnikání. Zhodnocení pak záleží jen na vašich schopnostech. A nejsou tam téměř žádné limity. Podnikání můžete také začít budovat postupně a každý rok je posouvat dopředu. A za pár let už můžete mít vybudovanou pořádnou firmu. Není to sice investice v pravém slova smyslu, ale o rozjezdu podnikání se určitě vyplatí přemýšlet.

Kanceláře a garáže

Dalším typem jsou kanceláře, které budete pronajímat podnikatelům a začínajicím firmám. Je to však o tom zvolit dobrou lokalitu, kde ještě není tak velká koncetrace kanceláří a přesto je tam dostatečný zájem. A takových lokalit je stále hodně. Na pronajímání mohou být vhodné také garáže u paneláků, kdy pronajímáte garáž za měsíční pronájem lidem z paneláku, kteří si chtějí schovat auto. Je to dobré v tom, že vám to přináší pravidelné měsiční příjmy. Mimo kanceláře a garáže, to lze samozřejmě aplikovat i na další věci.

Další tipy na dobré investice

Další možnosti jsme popsaly v dřívějším článku nejlepší investice. Určitě se podívejte i na tento článek.

Víme, že existuje spousta dalších možností pro výhodné investice. Do komentářů dole pod článkem můžete psát vaše tipy na dobré investice. Postupem doby by na tomto místě mohly vzniknout zajímavá diskuze na téma, jak investovat peníze bez finančních institucí (banky, investiční společnosti, pojištovny atd.).

Předem děkujeme za každý váš názor.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close