Banky

Výběr hotovosti v bance

V současné době máme stále více a více možností, jak využívat naše peníze bezhotovostně. Přesto ale někdy hotovost potřebujeme. Nejjednodušším způsobem, jak ji získat, je výběr z bankomatu. Ideálně z bankomatu naší domovské banky, protože ve většině případů je účtován nulový poplatek. Další možností je výběr na přepážce banky. Zde je ale nutné počítat s tím, že ač jste klientem banky, za výběr zaplatíte.

Air Bank

Banka klientům nabízí dvě varianty účtu, tzv. Velký a Malý tarif. Pokud se klient rozhodne pro Velký tarif, pak za měsíční poplatek 100 Kč by měl mít veškeré služby zdarma. V případě Malého tarifu klient využívá účet zdarma, ale zaplatí za některé služby spojené s účtem, rozhodne-li se je využívat. V sazebníku je uvedena položka Výběr peněz z bankomatu nebo na pobočce jiné banky v ČR a v EU“. Za tuto službu klient s Malým tarifem zaplatí 25 Kč.

Klienti Air Bank mohou provádět také výběry u Sazky. V rámci Velkého tarifu je toto zdarma, u Malého tarifu je služba zpoplatněna částkou 10 Kč.

Česká spořitelna

Máte-li účet u České spořitelny, pak v případě výběru na pobočce banky, myšleno na přepážce, zaplatíte poplatek ve výši 80 Kč.

ČSOB

Klienti ČSOB taktéž zaplatí za výběr hotovosti na pobočce, a to poplatek ve výši 80 Kč. V rámci účtů ČSOB Plus Konto a ČSOB Premium Konto je jeden měsíční výběr na přepážce České pošty zahrnut v ceně konta, je tedy „zdarma“.

Mimo standardní způsob výběru nabízí ČSOB zajímavou službu lidem ve věku od 58 let a osobám se zdravotním postižením, a to v rámci výše zmíněného účtu ČSOB Plus Konto. Tito lidé mají nárok na donášku hotovosti přímo domů. Službu mohou využít jednou měsíčně.

Equa bank

Rozhodne-li se klient banky pro výběr hotovosti na přepážce, pak musí počítat s poplatkem ve výši 99 Kč.

Komerční banka

Komerční banka zpoplatňuje výběr hotovosti na přepážce banky částku 75 Kč.

mBank

Pokud potřebujete vybrat hotovost ze svého účtu vedeného u mBank a výběr musíte provést na pobočce banky, pak vězte, že poplatek je ve srovnání s ostatními bankami jeden z nejnižších. Konkrétně zaplatíte částku 29 Kč.

Moneta Money Bank

Banka svým klientům v závislosti na typu účtu, který mají, účtuje za výběr hotovosti na přepážce banky poplatek ve výši 60 Kč. U konta Dětský Genius je první výběr v měsíci zdarma, každý další již stojí 60 Kč. Klienti, kteří mají u banky otevřen účet Genius Gold, mají výběry na pobočce banky zahrnuty v ceně konta.

Od 1. října vstupuje v platnost nový sazebník. Poplatek za výběr bude navýšen z původních 60 Kč na 80 Kč.

Raiffeisenbank

Dle sazebníku banky je první výběr v kalendářním měsíci „v ceně“. Druhý a jakýkoli další výběr je zpoplatněn částkou 85 Kč.

UniCredit Bank

Klienti této banky za výběr hotovosti na pobočce banky zaplatí nemalou částku. Poplatek je stanoven ve výši 100 Kč. Nicméně u některých typů účtu je služba výběru na přepážce zahrnuta do služeb účtu zdarma. Konkrétně jde o Dětské konto, kde je zdarma jeden výběr za měsíc, a o U konto Premium, kde jsou zdarma dva výběry.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close