Auto

Vrácený leasing – vrácené vozy z leasingu

Vrácený leasing je možností jak levně koupi ojeté auto. Vrácené vzody z leasingu jsou často kvalitní vozy za dobré a nízké ceny. Zaměříme se blíže na problematiku vrácených automobilů z leasingu.

Vrácené automobily: jak vznikají ?

Vrácené vozdy z leasingu vznikají buď tak, že je automobil zabavený původnímu majiteli leasingu a auto, zejména protože opakovaně nesplácel leasing. A leasingová společnost má tak právo zabavit automobil, o je vlastně celou dobu v jejich majetku (až do úplného doplacení leasingu). Další možností jsou auta z ukončenho operativního leasingu. Operativní leasing využívají zejména firmy pro své automobilové flotily.

Vrácené vozy z leasingu a jejich kvalita

Vrácené vozdy z leasingu jsou ve většině případů v dobrém stavu, je to tím, že auta na leasingu musejí být podle smlouvy řádně servisovaná. Původní majitel tedy musel jezdit na pravidelné servisní prohlídky a proto je pak auto v dobrém stavu. To platí zejména u zabaveného leasingu, u operativního leasingu mají auta často najeto hodně kilometrů, většinou se jedná o firemní auta a tak jsou v provozu mnohem více než auta běžných fyzických osob.

Koupě auta z vráceného leasingu

Pokud chcete zrovna koupit ojeté auto, tak určitě stojí za to zamyslet se i nad variantou, ojetého auta z vráceného leasingu. Je třeba sledovat nabídky a pak rychle jednat. O tyto auta je většinou opravdu velký zájem a tak není dobré otálet, jinak vám prostě auto vyfoukne někdo jiný. Někdy se taková auta neprodávají ani veřejně, nebo jsou o ně různé dražby atd.

Pořádná kontrola auta

Když si kupujeme ojeté auto, tak je nutné pořádně zkontrolovat technický stav vozidla. Pokud autům tolik nerozumíte, tak je dobré si vzít sebou člověka, který autům rozumí a dokáže případně odhalit různé maskované škody a poškození, na které by laik vůbec neměly šanci přijít.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close