Železnice

Vlakem do Verony

Cestujete rádi vlakem a Česko je vám už malé? Tak proč se nevydat někam dál? Díky propojené železnici a nočním vlakům máte možnost cestovat kamkoliv po Evropě – nebo se vydat vlakem ještě dál. Jak se například jede vlakem do Verony?

Vlakem do Verony se dostanete snadno.

Verona je kouzelné italské město. Mnoho lidí ho zná díky dramatu Williama Shakespeara Romeo a Julie, případně díky komedii Dva šlechtici z Verony. Za návštěvu ale Verona stojí i z mnoha jiných důvodů – ze tří stran je lemována řekou Adige, v dojezdové vzdálenosti leží Gardské jezero a dostanete se odtud autem i vlakem do Benátek. Verona je plná památek a úchvatných míst, dobře se tam najíte, odpočinete si a poznáte italskou náturu. Navíc tam není tak horko, protože leží v severní části Itálie – a i díky tomu se do Verony vlakem dostanete rychleji než do jižněji položených italských měst.

Trasa vlakem do Verony

Když budete vyrážet vlakem do Verony, tak nejlepším výchozím bodem bude pražské hlavní nádraží. Pokud bydlíte jinde, tak je výhodné dojet do Prahy – ať už autem nebo také vlakem a tam na Hlavním nádraží přestoupit na vlak mířící do Verony. Bohužel, bez přestupů se to neobejde.
Zvolit můžete různé trasy. Pokud budete chtít tu nejkratší, tak se vydejte vlakem do Mnichova a odtud přímým spojem do Verony. Stejně tak ale můžete jet například přes Rakousko a odtud zamířit vlakem do Itálie. A pokud si chcete udělat okružní jízdu Evropou, vezměte to třeba vlakem přes Francii. Vaše možnosti jsou velmi široké. Ale doba, kterou kvůli vyhlídkové jízdě strávíte ve vlaku, se může stát neúnosně dlouhou – proto je nejlepší jet z Prahy přes Mnichov do Verony. To zabere asi 12 hodin.

Kdy jet vlakem do Verony?

S ohledem na to, že cesta vlakem do Verony z Prahy trvá asi 11 a půl hodiny – s přestupem v německém Mnichově, tak je nejvýhodnější vyjet brzy ráno a do Verony vlakem dorazit navečer. A ještě lepší je, pokud natrefíte na noční vlak. Večer vyjedete z Prahy, v noci přestoupíte a ráno stanete na vlakovém nádraží ve Veroně. A můžete si užívat celý den v tomto nádherném italském městě. Abyste byli co nejsvěžejší, je výhodné zajistit si kromě místenky na sedadlo také lůžko nebo lehátko ve speciálním voze, abyste se mohli dobře vyspat a odpočinout si.

Cena jízdenky vlakem do Verony

Cesta vlakem do Verony nepatří k nejlevnějším. Je to daleko, takže se vám poměrně prodraží. Počítejte s tím, že jednosměrná jízdenka na vlak z Prahy do Verony vás vyjde na více než 2 100 korun. Pokud máte nějaký typ slevy, může být o trochu levnější. Levnější jízdenky pak mají mladí lidé do 26 let věku. Cena jízdenky se u nich odvíjí od jejich věku a různých studentských slev. Šestnáctiletý člověk pojede vlakem do Verony za zhruba 1 800 korun.

Příplatky

Cesta vlakem do Verony se ovšem může ještě víc prodražit. Pokud totiž vyžadujete větší komfort a chcete namísto druhou třídou cestovat první třídou, počítejte s jízdenkou dražší minimálně o polovinu. Další příplatky se pak platí za rezervaci místa ve vlaku. A pokud se bojíte, že kvůli nějaké náhodné situaci nebudete moci odjet, můžete si připlatit za jízdenky, které bude možné vrátit nebo vyměnit a vrátí vám za ně plnou cenu – což vám ovšem cenu jízdenky prodraží o dalších zhruba 1 000 korun.

Nákup jízdenky do Verony

Jízdenku na vlak do Verony si můžete koupit dvěma základními způsoby. Pokud vsadíte na České dráhy, budete muset osobně vyrazit k mezinárodní pokladně a tam si jízdenku koupit – online to ve většině případů nepůjde. Pokud sáhnete po soukromém dopravci, tak je většinou možné koupit si jízdenku na vlak do Verony online, přičemž si u ní sami navolíte své další nadstandardní požadavky (třída, možnosti vrácení, místenka…) – a online také zaplatíte. Pokud si koupíte i zpáteční jízdenku, můžete hodně ušetřit.


Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečti si také
Close
Back to top button