Cestování

Vlakem do Řecka

K létu neodmyslitelně patří dovolená a mnoho lidí si ji užívá v zahraničí. Existuje spousta zajímavých destinací, ale kdo si jednou zamiloval jižní Evropu, ten se tam pravidelně vrací. K jedné z nejoblíbenějších zemí patří bezesporu Řecko, kam se jezdí nejen za odpočinkem a koupáním v moři. Ale jak se tam vlastně dá dojet?

Do Řecka můžete jet i vlakem, případně pak využívat místní dopravu.

Řecko je velmi zajímavou zemí, která turistům může nabídnout mnohem více než jen moře, pláže, luxusní hotely a středomořskou stravu. Řecká historie je světoznámá a odvozuje se od ní mnoho z toho, co dnes známe a používáme. V zemi stále existuje spousta starověkých památek a staveb, je tam nádherná příroda a i tamní městečka stojí za prohlédnutí. Takže pokud si vyrazíte do Řecka, určitě se tam nebudete nudit – a to ať už si tam vyjedete jen na prodloužený víkend nebo třeba na měsíc. V tomto článku se ovšem zaměříme na to, jak se do této země můžete dostat. Letadlem, to je samozřejmé. Případně autobusem, což je nabídka mnoha cestovních kanceláří. Mnoho lidí také vyráží na jih Evropy po vlastní ose svým vozem, nebo třeba karavanem, takže si užijí cestu se vším všudy. Ale možná jste netušili, že se do Řecka dá dojet i vlakem.

Výhody vlaku

Možná si říkáte, proč byste se měli trmácet tak daleko nepohodlným vlakem. Ale o nepohodlnosti nemůže být řeč, protože časy kodrcavých motoráčků, které jedou po hrbatých kolejích a trvá jim to snad sto let, jsou dávno pryč. Vlaky jsou dnes pohodlné a v mnohém i lepší než například letadla. O autobusech ani nemluvě. V autobusu musíte celou dobu sedět, nemáte příliš místa na nohy, vystoupit či vstát můžete až když řidič po několik hodinách zastaví. Letadlo je na tom o něco lépe, ale i tak nemáte příliš možností pohybu (ovšem let trvá mnohem kratší dobu než jízda, takže to vydržíte snáze). Ale vlak, to je něco úplně jiného – sedadla jsou pohodlná, pro nohy máte spoustu místa, můžete se procházet uličkami a přecházet do jiných vagónů. Pro dlouhé cesty mají vlaky i lůžkovou úpravu. Máte k dispozici jídlo i nápoje. A můžete se kochat přírodou a různorodými sceneriemi, kterými vedou koleje (které samozřejmě nedrncají a jízda je plynulá).
A další nespornou výhodou vlaku je cena – za cestu zaplatíte mnohem méně než za letenku, stojí vás i méně než pohonné hmoty do auta a ve srovnání s autobusem to také bývá levnější (a pokud ne, převažuje právě to pohodlí či skupinové slevy).

Jízdenky

Láká vás to? A jak se vlastně dá vlakem dojet do Řecka? Přímou trasu nečekejte, ale sto přestupů také ne. České dráhy nabízejí hned několik možných tras do Řecka, jejich vlaky můžete přímo z Česka dojet až do Soluně, případně do Athén. S pár přestupy počítejte, ale není jich příliš. Pokud chcete cestovat do jiné lokality, musíte v Řecku přejet jinam místními vlakovými linkami.
A jak na to? Stačí si zajít na kteroukoliv pokladnu na nádraží a tam vám poradí a jízdenky vydají. Pokud plánujete cestu na méně než měsíc, můžete si koupit rovnou i zpáteční jízdenku. Děti do šesti let cestují zdarma a čím víc vás jede, tím je skupinová jízdenka levnější. Výhodou je i to, že pokud svou cestu zrušíte, jízdenku lze vrátit (a to dokonce i v den plánovaného odjezdu).

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close