Železnice

Vlakem do Milána

Rádi cestujete vlakem? Můžete se s ním dostat do mnoha evropských metropolí i jiných zajímavých měst. Za návštěvu rozhodně stojí Milán – a jak se dostanete vlakem do Milána?

V Miláně najdete spoustu zajímavých památek.

Pozitivní zprávou je, že z Česka vlak do Milána jede. Zpravidla nepůjde o přímý spoj, ale pokud vám nevadí přestupování, může to být velmi naplňující cesta, při které toho mnoho uvidíte. Času na pozorování krajiny, měst a lidí budete mít totiž skutečně mnoho – vlakem do Milána pojedete v lepším případě 14 hodin, v horším případě třeba i více než 20 hodin.

Trasa vlakem do Milána

V České republice můžete začít cestu vlakem prakticky kdekoliv. Podstatné je, že se regionálními vlaky musíte dostat do místa, odkud jede vlak mířící do zahraničí. Úplně ideální je proto zvolit hlavní nádraží v Praze.
Odjíždět ale můžete třeba i z nádraží v Brně, Ostravě, Plzni nebo jinde. Důležité je, aby vámi vybraný vlakový spoj mířil do Mnichova, popřípadě do Vídně. To jsou totiž dvě zásadní města, odkud se pak už dostanete do vlakem do Milána pohodlně, poměrně rychle a hlavně přímo.

Noční vlak do Milána

Výhodou cesty vlakem do Milána z Vídně, potažmo z Mnichova, je, že odtud jezdí i přímé spoje. A pokud si vyberete noční vlak, budete cestovat lůžkovým vozem nebo na lehátku, poměrně dobře se vyspíte a ráno vstanete svěží – a přímo v Miláně. Cesta nočním vlakem je dokonale vypočítaná – nastoupíte do něj okolo sedmé hodiny večer ve Vídni a před osmou hodinou ráno jste v Miláně – bez jediného přestupu nebo jakéhokoliv vyrušení (pokud se tedy na trati nic nestane). Pokud si zvolíte cestu vlakem do Milána přes Mnichov, tak v tomto městě nastoupíte do nočního vlaku po osmé hodině večer a do Milána dorazíte ve stejný čas jako byste jeli z Vídně.

Spojování vlaků

Kouzlo cesty do Milána tkví v tom, že ať už zvolíte cestu z České republiky přes Rakousko nebo přes Německo, tak v jednom bodě se vámi vybrané vlakové spoje setkají. A tímto setkávacím bodem je nádraží ve městě Verona. To leží asi dvě hodiny cesty vlakem od Milána a odtud už noční vlaky pokračují společně – respektive úplně spojené. Takže je nakonec úplně jedno, odkud budete vyrážet, protože příjezd do cíle to neovlivní.

Vlak se vyplatí

Asi tušíte, že cesta vlakem do Milána nebude levná. Je ale rozhodně levnější než letenka, je pohodlnější než cesta autem a mnohem pohodlnější než cesta dálkovým autobusem. A i proto ji řada cestovatelů volí. A když se podíváte na ceny benzinu a nafty, tak nakonec možná zjistíte, že vlakem jedete výrazně levněji než autem.

Cena jízdenek vlakem do Milána

Jízdenku si nemusíte kupovat na každý vlak zvlášť, ale můžete – jednu si pořídíte na vlak Českých drah nebo jiného dopravce, který vás dopraví do Vídně nebo do Mnichova. A druhou si pak pořídíte na noční vlak. Celkovou jízdenku si ale můžete koupit ihned na mezinárodní pokladně Českých drah.
Některé typy jízdenek je možné zakoupit online, pro jiné si musíte dojít osobně na pokladnu. A důležité je také vědět, že do nočního vlaku s lůžky nebo lehátky je nutné mít místenku – takže si musíte jízdenku koupit s dostatečným předstihem, aby na vás zbylo místo. A v ideálním případě rovnou berte i tu zpáteční, ať máte jistotu, že se zvládnete i vrátit vlakem z Milána.
A kolik stojí jízdenka na vlak do Milána? Rakouské dráhy nabízejí jízdenku spojenou s lehátkem za zhruba 120 eur pro dospělého a za 35 eur pro dítě, jízdenka na lůžko vás vyjde na 140 eur pro dospělého a asi 40 eur pro dítě od 6 do 15 let. Pokud chcete jen sedadlo, zaplatíte 100 eur, dítě do 15 let platí 15 eur.
Jízdenky Českých drah z Prahy do Mnichova vycházejí na více než 300 korun pro dospělého a zhruba poloviční částku zaplatí dítě. Do Vídně se z Prahy dostanete za asi 850 korun, dítě platí okolo 570 korun.


Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečti si také
Close
Back to top button