Železnice

Vlakem do Florencie

Milujete Toskánsko? Pak byste na svých cestách určitě neměli minout Florencii. Poradíme vám, jak se dostanete vlakem do Florencie, na co si dát pozor i co v tomto kouzelném italském městě navštívit.

Florencie je nádherné italské město.

Florencie leží u řeky Arno a je hlavním městem italského Toskánska. Její vznik se datuje už do roku 59 před naším letopočtem, takže je toho v ní skutečně mnoho k vidění. Najdete tam spoustu památek a skvostných budov především z období renesance. Pokud ovšem stojíte o koupání v moři, nebude pro vás Florencie tím pravým cílem – k moři je to z ní totiž okolo 100 kilometrů daleko. Ale pokud jste milovníky historie a chcete poznat skutečnou starou Itálii, tak vás Florencie určitě nezklame. A z Česka se tam můžete docela pohodlně dostat i vlakem.

Trasa vlakem do Florencie

Pro cestu vlakem do Florencie si můžete vybrat z vlaků mnoha různých dopravců. Kromě soukromníků nabízí mezinárodní jízdenky do Florencie také České dráhy. A stejně tak s tímto dopravcem můžete zamířit také vlakem do Benátek nebo vlakem Říma.
Při cestě vlakem do Florencie z Prhy nenajdete žádný přímý spoj. Na to jsou obě města příliš vzdálená. Pokud si cestu dobře naplánujete, můžete ji zvládnout se dvěma přestupy. V horším případě vás čekají třeba čtyři přestupy.

Délka trasy vlakem do Florencie

Pokud byste se chtěli vydat například vlakem do Verony, zvládnete to za necelých 12 hodin a třeba jen s jedním přestupem. Jenže Florencie je mnohem dál, respektive jižněji. Takže v nejlepším případě počítejte s cestou vlakem do Florencie trvající okolo 16 hodin. Pokud vám ale jednotlivá vlaková spojení nebudou dobře navazovat a budete přestupovat vícekrát než dvakrát, může se celková doba cesty vlakem do Florencie protáhnout i na 22 hodin (nebo víc).

Přestupy na trase do Florencie

Počet přestupů při cestě vlakem do Florencie závisí na tom, v jaký čas pojedete, jakým směrem a jakými typy vlaků. Nebo jaká bude vaše výchozí stanice. Ideální je vyrážet z pražského hlavního nádraží, odkud vyjíždí největší množství vlaků do zahraničí. Ale pokud bydlíte na jihu Čech, může pro vás být výhodnější jet třeba z Českých Budějovic, protože u některých vlaků z Prahy se právě v Českých Budějovicích přestupuje na vlak pokračující do Rakouska. A pokud to máte naopak kousek do Rakouska, může pro vás být výhodnější dojet autem do některého rakouského města s velkým vlakovým nádražím, odstavit tam vůz a jet vlakem do Florencie odtud.
Typicky se při cestě vlakem z Prahy do Florencie přestupuje na jiné vlakové spoje ve městech Linz a Treviso. Na jiné trase zase pojedete přes Curich a Miláno. Další možností jet trasou s přestupy ve Vídni, Salzburgu a Trevisu.
Pokud jste naopak z Moravy, můžete zvolit vlakové spojení z brněnského hlavního nádraží a přestoupit ve Vídni a Venezii. Případně se podobnou trasou dá jet také z Břeclavi přes Vídeň.

Jízdenky do Florencie

Cena jízdenek vlakem do Florencie není nízká. Nejen kvůli tomu, že vás na cestě bude čekat několik přestupů, ale i proto, že jde o poměrně dlouhou trasu. Pokud si vyberete pro první část trasy vlak Českých drah, budete si muset pro jízdenku do Florencie vyrazit na některou z mezinárodních pokladen – které nejsou na každém nádraží. Online jízdenky do Florencie nekoupíte. Takže online nezjistíte ani cenu jízdenek do Florencie – můžete ji zjistit na přímý dotaz e-mailem nebo zavolání na infolinku ČD, případně osobně na přepážce. Zakoupíte si pak osobně jízdenku na všechna navazující spojení na dané trase do Florencie a budete mít jistotu, že všechny vlaky budete mít už předem zaplacené.
A cena? U té počítejte pro dospělého cestujícího ve 2. třídě s částkou okolo 2 až 3 000 korun. Senioři a cestující do 26 let věku mají zpravidla nárok na slevu. A výhodnější bývá i zpáteční jízdenka do Florencie. Naopak více se vám prodraží 1. třída, případně lůžko nebo lehátko v nočním vlaku.


Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečti si také
Close
Back to top button