Železnice

Vlakem do Benátek

Toužíte navštívit Benátky? Je to krásné italské město plné památek a nabízející nespočet zážitků. Ale pro Čechy je poměrně daleko. Co takhle vyrazit vlakem do Benátek?

Benátky rozhodně stojí za návštěvu.

Do Benátek se můžete dostat mnoha různými způsoby. Řada lidí podnikne tuhle dlouhou cestu autem, protože je to pro ně pohodlné, mohou cestovat, kam chtějí – a jsou svými pány. Mnozí jezdí i dálkovým autobusem, což je také poměrně cenově výhodné, akorát musíte přetrpět řadu hodin na sedadle autobusu bez možnosti většího protažení. A nejrychlejší je to samozřejmě letecky. Ale i tak spousta lidí upřednostňuje vlak. Cesta vlakem do Benátek má nádech romantiky – a pokud zvolíte noční spoj, můžete se tam dostat poměrně rychle, vyspíte se a ráno vystoupíte přímo v Benátkách.

Vlak do Benátek

Pokud pojedete z České republiky vlakem do Benátek, můžete si za výchozí stanici zvolit de facto jakoukoliv zastávku vlaků na území České republiky. Podstatné je, abyste z ní směřovali na některé z velkých nádraží – ať už to bude hlavní nádraží v Praze, v Brně, nebo nádraží v Ostravě, Plzni či jiném velkém městě. Pro výběr vlaků je podstatné, aby z tohoto většího nádraží vyjížděl vlak směřující do Vídně. Právě rakouské hlavní město Vídeň je totiž ideálním počátečním bodem vaší cesty do vlakem do Benátek. A jezdí odtud i přímé vlaky do Benátek, a dokonce i noční vlaky. Pokud byste nechtěli cestovat jen do Benátek, máte na výběr i další města – tyto vlakové spoje z Vídně totiž jedou přes Veronu, Milán, Benátky nebo Florencii. Dostat se tak můžete téměř kamkoliv – a na další místa vás pak vezmou italské vlaky.

Cesta vlakem do Benátek

Jak probíhá cesta vlakem do Benátek? To hodně záleží na tom, jaký typ vlaku si zvolíte. Pokud půjde o běžný vlak, který jezdí přes den a nemá lůžkové ani lehátkové vozy, tak pojedete úplně běžným způsobem – z Prahy (nebo odjinud) do Vídně, tam přestoupíte a budete pokračovat do Benátek. Případně si můžete najít i jiné spoje s více přestupy.
V těchto dálkových vlacích je možnost objednat si jídlo a pití, můžete se procházet po vlaku, k dispozici je samozřejmě toaleta, takže po cestě nebudete nijak strádat. Dálkové mezinárodní vlaky jsou navíc velmi pohodlné, nabízejí Wi-Fi připojení, zásuvku a další vybavení (to už záleží na konkrétním dopravci).
Pokud zvolíte noční vlak do Benátek, tak cestu strávíte nejspíš z větší části spánkem. Pokud si zamluvíte a zaplatíte kromě sedadla i lůžko nebo lehátko, můžete po večerním nástupu do vlaku ve Vídni ulehnout – a ráno vstanete v Benátkách. Ale i v nočním vlaku můžete cestovat v sedě a lůžko mít zaplacené nemusíte.

Jízdenky do Benátek

A kolik stojí cesta do Benátek? Není to úplně málo, ale když vezmete v potaz ceny benzinu a nafty, tak se to oproti cestě autem určitě finančně vyplatí. Máte navíc dvě možnosti – buď si koupíte jednu jízdenku od Českých drah nebo jiného dopravce do Vídně a pak si koupíte jízdenku na noční nebo denní vlak do Benátek od rakouských dopravců, nebo si rovnou na pokladně Českých drah koupíte jízdenku až do Benátek.

Cena jízdenky z hlavního nádraží v Praze do Vídně vás vyjde na zhruba 850 korun, dítě platí okolo 570 korun. Co se týká jízdenek z Vídně do Benátek, tak ty se liší v závislosti na tom, jak pohodlně chcete cestovat. Za běžné místo ve vlaku zaplatíte 68 eur, dítě od 6 do 15 let bude platit okolo 10 eur.

Za lehátko v nočním vlaku zaplatíte 87 až 97 eur, dítě bude platit 30 až 40 eur. Pokud pojedete lůžkovým vozem, bude váš lůžko stát 107 eur, dítě zaplatí 50 eur. Výhodnější je pak pořídit si takzvanou double jízdenku. A často také platí, že čím dřív si jízdenku koupíte, tím je levnější – a tím je také vyšší šance, že na vás zbyde místo s lůžkem.

Vzdálenost

A jak dlouho to trvá vlakem do Benátek? Počítejte zhruba se 13 hodinami cesty. Záleží to ale na trase, kterou zvolíte.


Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečti si také
Close
Back to top button