Pojištění

Úrazová pojistka

Úrazová pojistka určitě nefunguje jako něco, co by vám mělo vrátit plné zdraví, nicméně umí pomoct k tomu, abyste i v době své nemoci mohli žít spokojeně. Díky finančním prostředkům, jež vám z pojistky půjdou, si budete moci zachovat stejný standard, na který jste byli zvyklí v době plného zdraví.

Mnoho lidí nezná různé důležité informace týkající se úrazové pojistky, a tak přichází zbytečné problémy a komplikace související se zraněním, resp. s pojistným plněním. Soustřeďme se tedy na některé základní otázky vztahující se k úrazovému pojištění.

Pro koho je určena úrazová pojistka

Každý, kdo má zájem, si může bez problémů úrazové pojištění uzavřít. U některých pojišťoven je pouze stanovený limit v podobě věku konkrétního pojištěnce. Jen velmi těžko bychom hledali pojišťovnu, která si sjedná smlouvu o pojištění s člověkem starším 75 let. Úrazové pojištění může být sjednáno i pro skupinu osob. Typické je třeba pojištění zaměstnanců firmy.

Plnění úrazové pojistky

Mnozí lidé by chtěli inkasovat finanční prostředky ze své pojistky ihned potom, co se jim stane úraz. Peníze ovšem pojišťovna pustí až tehdy, když je skončeno pojistné šetření. V případě těžkých úrazů spojených s trvalou invaliditou může doba pojistného plnění trvat klidně i několik let. Výši pojistného plnění zná klient již od počátku, jelikož je zanesena ve smlouvě o úrazovém pojištění.

Povinné ručení musí mít povinně každé auto. Neplatíte však za povinné ručení zbytečně moc? Vyplňte formulář níže a hned uvidíte, kolik můžete na povinném ručením ušetřit.

Hlavní výhody úrazové pojistky

Asi největší výhodou jakékoli úrazové pojistky je fakt, že je člověk krytý pro případy, když se mu nečekaně stane nějaký nepříjemný úraz. Velkou devízou úrazové pojistky je i její celosvětová platnost. Pojistné plnění bude tedy reálné i tehdy, když se vám něco stane v zahraničí. Některé úrazové pojistky mohou pojímat i spořící složku.

Na co se při uzavírání smlouvy soustředit

V první řadě je ideální podívat se na to, jestli se pojistka vztahuje i na sportovní aktivity. Mnohdy dochází v případě, že nejsou v pojistce zahrnuty i sportovní aktivity, ke sporům. Vyhraje je pak logicky pojišťovna. Vhodné je také zjistit, jestli zahrnuje úrazové pojištění také progresivní plnění. Vědět musíte i to, jak vypadají výluky pojištění. Soustřeďte se i na to, od kolika procent plní pojišťovna své závazky v případě, že dojde k trvalým následkům. Některé pojišťovny začínají na 1% a jiné mohou klidně začínat i na 10%, což je podstatný rozdíl. Zapomenout bychom také neměli na to, abyste si zjistili, jak vysoké jsou přirážky za jiné typy plateb, než za platby roční. Bylo by zbytečné platit navíc finanční prostředky za to, že budete chtít splácet i v jiných kratších intervalech. U některých pojišťoven existují i přirážky při rizikových povoláních anebo činnostech. Pokud tedy sportujete, může vás úrazová pojistka stát více.

Štítky

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close