Nakupování

Uplatnění Sodexo Flexi Pass CARD

Zaměstnavatelé obdarovávají své zaměstnance různými typy benefitů. Jedním z nejoblíbenějších jsou dárkové poukázky od společnosti Sodexo, mezi něž patří i Flexi Pass CARD. Ta je v mnoha ohledech velmi specifická, proto se na ni podívejme detailněji.

Flexi Pass CARD můžete využít na řadu různých aktivit.

Sodexo poukázky máme různých typů. Existují například jako stravenky, ale i jako poukázky, které můžete uplatnit namísto hotovosti při placení různých kulturních akcí, dovolených, výletů a dalších akcí. Do druhé kategorie se řadí i Flexi Pass CARD, která je výjimečná také v tom, že nejde o papírovou poukázku, ale o kartu velmi podobnou platební debetní kartě. A funguje také úplně stejně – pokud ji chcete využít, tak v provozovně, která ji uznává, zaplatíte jako klasickou platební kartou. Na Flexi Pass CARD vám přitom zbyde určitý zůstatek, případně si na ni můžete dobít další „kredit“.

Odměna pro volný čas

Flexi Pass CARD můžete využívat pro hrazení volnočasových aktivit. Jde o několik tisíc různých typů aktivit a činností, kterým se můžete věnovat, přičemž touto kartou za ně můžete platit v několika tisících provozovnách. Nejde přitom samozřejmě jen o sport, ale i o relaxační činnosti, odpočinek, vzdělávání a různé kurzy, případně cestování. Výběr je jen na vás.

Rychle a snadno

Tento typ benefitů je pro zaměstnance velmi atraktivní, a to hned z několika důvodů. Pokud od zaměstnavatele dostanete Flexi Pass CARD, tedy malou plastovou kartičku, bude nabita určitou částkou, která má být benefitem od vašeho nadřízeného. K této kartě budete mít svůj vlastní unikátní PIN kód, podobně jako ke klasické platební kartě. Ten si samozřejmě musíte zapamatovat, aby vaši kartu nemohl nikdo zneužít. Co když ho zapomenete? Jednoduše si zvolíte nový.
Kartu Flexi Pass CARD si před započetím používání musíte aktivovat, a to tak, že ji jednoduše poprvé použijete. Je zcela jedno kde a za jakou aktivitu, zkrátka s ní zaplatíte první zážitek. Pak už je plně funkční, můžete ji dál klasicky využívat a postupně vyčerpávat kredit, dokud nedojdete do nuly. I pokud nuly nedosáhnete, zaměstnavatel vám pravděpodobně po nějaké době kredit dobije jako další odměnu. Stav kreditu si můžete průběžně kontrolovat, a to přes mobilní aplikaci. Ta vám v případě ztráty karty umožní i zablokovat ji, aby nemohla být zneužita.

Výhody pro zaměstnavatele

Zaměstnavatelé samozřejmě svým pracovníkům mohou dávat klasickou odměnu v hotovosti, ale poukázky od společností, jako je Sodexo, mají řadu výhod. Nejen, že je zaměstnanci mají čím dál raději a umožňují jim trávit jejich volný čas aktivně a kulturně, ale zaměstnavatelé díky nim mohou i značně ušetřit, a to zejména na daních. Zaměstnavatelé tak paradoxně za poukázky (a to jak papírové, tak plastové karty) zaplatí mnohem nižší částky, než kolik peněz pak jejich pracovníci mohou využít. Ne že by společnost Sodexo darovala zaměstnancům peníze „zadarmo“, ale díky daňovým úlevám je úspora zaměstnavatele až o několik tisíc korun vyšší oproti odměnám v hotových penězích. A ten ještě v očích zaměstnanců vypadá moderně.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close