Nakupování

Uplatnění Fokus Pass

Zaměstnavatelé mohou své pracovníky odměňovat celou řadou různých benefitů. Mezi ty nejklasičtější patří stravenky, ale společnosti zabývající se benefitními programy mají mnohem pestřejší nabídku. Mezi jedny z nejoblíbenějších poukázek proto patří Fokus Pass. Co to je, na co a kde se dá využít?

Díky Fokus Pass můžete vyrazit na dovolenou snů.

Jak asi tušíme, za stravenky si můžeme nakoupit potraviny. Za jiné typy poukázek si zase například můžeme nakoupit různé jiné zboží, v lékárnách, v knihkupectvích, zaplatit si jimi masáže a wellness pobyty a tak dále. Fokus Pass je v tomto ohledu velmi specifický, protože se jedná o poukázky určené výhradně na úhradu nákladů na volnočasové aktivity. Jejich použití je omezené, protože se musí řídit vyhláškou č. 353/2015 Sb. o Fondu kulturních a sociálních potřeb. To je velmi nezvyklé, ale zaměstnance to příliš nemusí tížit. Existuje totiž více než 10 000 možností, kde se dají uplatnit – celkový seznam partnerů, u nichž se dá použít Fokus Pass, najdete na webu společnosti Sodexo.

Volno a dovolená

Tento typ poukázek slouží k tomu, aby zaměstnanci a jeho blízkým pomohl trávit aktivně volný čas a dopřál mu levnější odpočinek. Nejde tedy jen o to, že byste s nimi museli například výhradně jen do posilovny. Poukázkami Fokus Pass můžete zaplatit svou dovolenou (přijímá je řada cestovních kanceláří), můžete jimi uhradit svůj pobyt v hotelu, nakoupit za ně vstupenky do divadel, kin, na koncerty, účastnit se díky nim „zdarma“ různých seminářů a školení a nebo jimi hradit vstupy do wellness, fitness center či do bazénů. Škála využití je velmi široká a záleží jen na vás, co si za ně pořídíte.

Různé varianty

Poukázky Fokus Pass existují ve dvojí variantě – buď jako papírové poukázky, z nichž každá má nějakou svou hodnotu (ta je vždy natištěna na přední straně poukázky), případně se vydávají i ve formě karty, která je nabitá danou částkou a ta se při pĺacení postupně strhává. Záleží jen na zaměstnavateli, kterou variantu zvolí.

Nevýhody

Zdálo by se, že pro zaměstnance, který poukázky Fokus Pass obdrží, mají jen samé výhody. To je sice pravda, ale existuje u nich i pár omezení a limitů. Pokud si jimi například chcete zaplatit dovolenou, můžete použít poukázky jen v maximální hodnotě 20 000 korun – zbytek musíte doplatit ze svého. Druhou hlavní nevýhodou může být, že na poukázky se nevrací, takže pokud požadujete službu za například 250 korun a platíte poukázkou v hodnotě 500 korun, tak o zbytek peněz buď přijdete, a nebo si musíte nechat poukázku na jindy a zaplatit službu hotově.

Výhody

Proč jsou poukázky Fokus Pass výhodné pro zaměstnance, je zřejmé. Své výhody ale mají i pro zaměstnavatele, který se rozhodne jimi své pracovníky obdarovat. Ten u svých pracovníků stoupne a zároveň ho tento typ benefitů vyjde levněji (podle statistik je to o cca. 35 procent výhodnější), než kdyby pracovníky odměňoval penězi. Navíc dnes je moderní dávat zaměstnancům benefity na trávení volného času aktivně.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close