Nakupování

Tržnice Zabelkow

Nakupování v Polsku je ze strany českých zákazníků velice oblíbené. Na mnoha polských příhraničních trzích tak můžete namísto polštiny slyšet spíše češtinu.

Proč za nákupy do Polska?

Jednou z uváděných výhod nákupů v Polsku je povětšinou nižší cena. Dále je to také různorodost nabídky, jednak co do její šíře, tak druhak co do typu produktů, které na českém trhu nabízeny třeba ani nejsou. V případě návštěvy polského trhu také odpadá jazyková bariéra. Český nakupující se nemusí trápit s učením se cizího jazyka, protože polští obchodníci mu rozumí. A jednou z velkých výhod je také to, že prodávající ochotně přijmou české koruny, tudíž odpadá starost s výměnou peněz a také případný náklad spojený s jejich směnou.

Tržnice Zabelkow

Tržnice získala jméno dle polského města, ve kterém se nachází. Zabelkow leží pouhých pár kilometrů od česko-polské hranice. Z českého městečka Šilheřovice ležícího u hranic je to něco kolem 5 – 6 km. Autem jste tak na tržnici do deseti minut a zaparkovat můžete na jednom z přilehlých parkovišť. Parkování je placené, nicméně nejedná se o horentní částku, cca. 15 korun po dobu konání trhů.

Tržnice zabírá poměrně rozsáhlou plochu. Naleznete zde nejen velké množství prodejen a stánků, ale také i provozoven služeb. Vzhledem k velké oblibě tržiště se sortiment neustále rozšiřuje. Nabídka se uzpůsobuje také danému období, jako jsou např. nyní Vánoce.

Obecně na tržišti Zabelkow pořídíte věci do domácnosti, textil, oblečení včetně spodního prádla, obuv, kůži a koženou galanterii, kosmetiku, hračky, elektroniku a malé domácí spotřebiče, nářadí, květiny, dekorace aj. Nabídka je opravdu široká.

Nakoupit zde můžete také potraviny, ať už půjde o čaje, sýry, masné výrobky, uzeniny, ovoce či zeleninu, pečivo nebo cukrářské výrobky.

Z oblasti služeb můžeme zmínit opravnu hodin, dekorační služby nebo také zakázkovou výrobu počítačových výšivek. Nechybí samozřejmě také prostor pro odpočinek nakupujících v podobě stánků s občerstvením a příjemných bister. Nezbytností jsou i toalety.

Zaplatit můžete jak v polských zlotých, tak v českých korunách. Někteří prodejci přijímají ovšem také i jiné měny. V případě potřeby můžete využít tamní směnárnu.

Tržnice je oblíbená nejen kvůli své dostupnosti, ale i díky své příjemné atmosféře a vysoké kvalitě prodávaných výrobků a nabízených služeb. Není se proto čemu divit, že se s češtinou setkáte na každém rohu.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close