Spoření

Spořící účty srovnání

Ke spoření na kratší období je vhodné využít spořící účty. Přinášíme vám srovnání spořících účtů.

Spořící účty jsou výborné pro krátkodobější úspory. Spořící účty jsou výborné pro vytvoření rezervy. Každý člověk by si měl ze svých příjmů odkládat alespoň 10 % a tyto peníze si spořit na horší časy. V horších časech nám tyto příjmy příjdou vhod ( horšími časy myslím například vykradení bytu, hávárie automobilu, rozbití nějaké dražšího spotřebiče atd). Kdo nemá vytvořenou rezervu musí si potom na tyto nečakané údálosti draze půjčovat. Je lepší vytvořit si provozní rezervu. K tomu nám skvěle můzou posloužit spořící účty.

Spořící účty základ

uploads
Spořící účty srovnání

Spořící účty si můžete založit skoro v každé bance, ale také v družstevních záložnách. Většina družstevních záležen je v dnešní době zcela bezpečná, ale spousta lidí se jich stále bojí jak čert kříže. Spořící účty mají vždy stanovený pohyblivý úrok, kterým se vám měsíčně připisují na váš spořící účet. Důležité je zdůraznit, že úrok může banka kdykoliv změnit. Když založíte spořící účty můžete mít úrok třeba 3% a za rok můžete mít úrok třeba 0,5 %. Úrok u spořících účtů může tedy v čase tedy růst nebo klesat. Je dobré s tímto počítat. Dávejte si pozor, že některé banky chtějí na začátku na své spořící účty nalákat lidi, jak je tam nalákají tak jim sníží úrok. Spořící účty nemají pevný úrok jako například termínované vklady.

Spořící účty srovnání komletní

Pro srovnání jsme vybrali jen ty nejvýhodnější spořící účty, které nabízí nejlepší zhodnocení vašich finančních prostředků a nejlépe je ochránní před inflací.

Vybraly jsme tyto spořící účty pro srovnání:

Spořící účet od AXA Bank

Základní sazba je 2 % p.a.. Dále můžete na konci roku získat věrnostní bonus 0,5 % p.a. Pokud budete mít po celý rok na spořícím účtu dostatek peněz.

-vedení spořícího účtu je zdarma bez zbytečných poplatků
-účet ovládáte před internetové bankovnictví
-spořící účet AXA Bank si můžete založit i přes internet.

Poštovní spořitelna – Červené konto
Mezi spičku mezi spořící účty se řadí v našem srovnání i Červené konto od Poštovní spořitelny.
-Úročení je ve výši 2,00 %. Ale pozor musíte mít na tomto spořícím účtu alespoň 50 000 kč, jinak je úrok pouhých 0,1%. Takže tam musíte mít alespoň 50 000 Kč, aby to bylo výhodné.
-k založení účtu si budete muset zajít do Poštovní spořitelny. Ale je výhoda, že je skoro na každé poště.

UNIBON spořitelní a úvěrní družstvo – spořící účty
Mezi spořící účty v našem srovnání jsme zařadily i toto družstvo. Úrok spočícího účtu je nastaven na hranici 2,60 %.
-Povoleny jsou maximálně dva výběry (včetně odchozích plateb) v měsíci.
-tento spořící účet si můžete založit na jejich webových stránkách.

Spořící účty srovnání – konečné resumé

Vybrali jsem pro vás výše čtyři varianty, které se nám jevily jako nejlepší spořící účty a proto jsme je zařadily do našeho srovnání. Na závěr bych vyhlásit v tomto článku spořící účtu srovnání jako nejlepší spořící účty na trhu tyto dva spořící účty, které nejlépe uspěly v našem srovnání:

Spořící účet od AXA Bank

Oba spořící účty nabízí banky, takže se vůbec nemusíte bát. Vklady jsou do výše 1,5 milionu pojištěny státem. Pokud si založíte tyto dva spořící účty tak určitě nebudete zklamání. Snad vám naše srovnání pro spořící účty pomohlo.

Tak ať máte plné spořící účty!

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close