Spoření

Spořící účty – srovnání aktuálně

Spořit si finanční prostředky na běžném účtu není příliš výhodné, a to především díky minimálnímu úroku, který je vám připisován. Spousta lidí tak využívá speciálních možností spoření prostřednictvím finančních produktů, které jsou za tímto účelem vyvinuty. Jedná se zejména o stavební spoření, klasické spořicí účty anebo termínované vklady. U každého z těchto účtů je možné hovořit o tom, že vaše finanční prostředky budou efektivně navyšovány. Podívejme se tedy přehledně na porovnání spořicích účtu v letošním roce. Úroky jsou totiž značně proměnlivé a nestálé.

Spořitelní družstva Akcenta a Artesa

Zajímavé řešení spoření přinášejí spořitelní družstva. Jedná se o společnosti, které dokážou nabídnout opravdu vysoké zhodnocení finančních prostředků díky vysokým úrokovým sazbám. Pokud si budete chtít založit spořicí účet  u Akcenty, pak budete mít smůlu, jelikož toto spořitelní družstvo již tuto možnost nenabízí. Stávající klienti mají stejnou úrokovou sazbu jako minulý rok. Artesa poskytuje termínovaný vklad Bonus, a to se solidním úročením v podobě 2,85%. U stávajících klientů nebyly v daných smlouvách podmínky nijak změněny.

Termínovaný vklad u Creditas

Zajímavou volbou je společnost Creditas. Ta se vyznačuje několikaletým působením v České republice. Pokud si budete chtít založit účet u této finanční instituce, budete se moci spolehnout na vysokou úrokovou sazbu ve výši 4%. Termínovaný vklad se vztahuje na období 7 či 10 let.

Velké banky snižují úroky

U velkých bank došlo spíše ke snížení úrokové sazby, a to na skutečné minimum. Tak například ING Bank poskytuje úrok na svém termínovaném vkladu pouze o výši 0,5 %. Dříve se jednalo o sazbu stanovenou na 0,8%. Komerční banka má také úrokovou sazbu stanovenou hodně nízko, a to na 0,05%. Dříve se přitom jednalo o 0,1%. Nejvyšší úrok najdeme u mBank. Tato moderní bankovní instituce ještě stále nabízí úrok o výši 0,85%. I tak se ale jedná o minimální zhodnocení finančních prostředků. Jedná se o takzvaný termínovaný vklad mVklad. U UniCredit Bank najdeme úrokovou sazbu 0,4%.

Wüstenrot a Zuno Bank

Mohlo by se zdát, že spořitelna Wüstenrot by mohla mít úrokovou sazbu poněkud vyšší, nicméně není tomu tak. Činí pouze 0,8. Jestliže chcete vyšší zhodnocení peněz, pak můžete volit stavební spoření Wüstenrot, které je ale vázáno na stavební činnost, a to jak ve smyslu rekonstrukce, tak i ve smyslu stavby nového domu. Pokud chcete jít k bance, pak může být vaším cílem Zuno Bank. Ta má úrokovou sazbu na 0,6%. Zuno Bank představuje jednu z moderních progresivně se rozvíjejících bank, které vám nabídnou jistotu. Výše úrokové sazby se totiž již nebude v průběhu spoření nijak měnit a bude konstantní.


Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button