Auto

Spaní v dodávce

Češi jsou národ kempařů, a tak není divu, že je to každé léto táhne nejen do tuzemských, ale i do zahraničních kempů. Někdo má jen stan, jiný si pořídí rovnou karavan, aby měl pohodlí se vším všudy. A jiný si zkrátka koupí nebo půjčí dodávku a zabydlí se přes dovolenou v ní. A takové spaní v dodávce má spoustu výhod.

Dodávka není jen pro převážení nákladu, dá se v ní i spát.

Že byste v kempu potkali příliš dodávek a v nich nocležníků, to zrovna ne. Ale pokud si vyjedete na některý z letních festivalů, ať už hudebních či jakýchkoliv jiných, potkáte takových dodávek mnohem víc. Někteří lidé spí i v osobních automobilech, kde si položí zadní sedadla, a pokud je auto velikosti combi, dokážou se v něm ve dvou vyspat. Ale pokud mají k dispozici dodávku, je to o něčem úplně jiném – spát se dá v zadní části, která jinak slouží jako nákladní prostor. Velikost je dostatečná pro dvě i tři osoby a zadní část poskytuje i dostatek soukromí, protože buď nemá okna, nebo je má výše položená. A nemusíte spát jen na podlaze ve spacáku, tady se totiž dá různě kouzlit.

Jako v ložnici

Pakliže máte dodávku čistě jen pro přespávání a jinak trávíte čas úplně jinde, vystačíte si s málem. Do nákladového prostoru si můžete dát například klasické matrace, případně nafukovací matraci. Nemusíte se navíc tísnit ve spacáku. Můžete si s sebou klidně vzít svou peřinu a polštář, abyste měli dokonalé pohodlí. A pokud je noc chladnější, můžete si zakoupit přenosné topítko, kterým se dá topit klidně i uvnitř auta. Takovéto přenosné topení do auta navíc často disponuje i funkcí klimatizace a někdy má i LED svítilnu, což se v noci může hodit.

Zařiďte se po svém

Pakliže se chystáte na delší cestu, kdy se dodávka stane vaším jediným útočištěm, měli byste si ji vybavit lépe než jen na spaní. Pokud prostor dobře využijete, můžete se v ní cítit jako doma. Lze si zakoupit různé svítilny, chladicí box, skládací skříňky s nečekaně velkým úložným prostorem, okna můžete vyzdobit záclonkami pro dokonalé soukromí. Zkrátka, fantazii se meze nekladou, pokud nevozíte nic protizákonného.

Místo pro nocleh

Jediný zádrhel může nastat ve chvíli, kdy chcete zastavit na spaní. Pokud si zvolíte kemp nebo odpočívadlo, není to žádný problém, tam samozřejmě nocovat můžete. Potíž může být, pokud se „ubytujete“ někde u lesa, na louce, na lesní cestě, na okraji vesnice, zkrátka na nějakém místě, které vám přijde na nocování naprosto geniální. Jenže pokud potkáte policisty, můžete dostat nejen napomenutí, ale i pokutu, protože leckde platí omezení pro spaní. Pokud marně bloumáte a netušíte, kde spát smíte a kde ne, zastavte večer zkrátka v nějaké obydlené čtvrti, přespěte a ráno jeďte zase dál. Tak vám nehrozí žádné debaty s kolemjdoucími ani nevhodné pohledy na vás.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close