Půjčka

Solus seznam dlužníků k nahlédnutí

Pokud někdo dluží peníze, pak má pochopitelně vcelku malé šance k tomu, aby se mu podařilo získat nějaký spolehlivý úvěr u bankovních společností. To samé přitom ještě často platí i pro další firmy, které nabízejí půjčky. Mnohdy se dokonce stane i to, že si člověk prostě a jednoduše nezjistí přesné částky svých půjček a pak neví, kolik finančních prostředků si vlastně kde půjčil pro svou potřebu. Pomoct může seznam dlužníků Solus.

Co je Solus?

Solus je mnohdy označován za seznam, neboli registr dlužníků. Jedná se ovšem zejména o sdružení právnických osob, které se snaží přimět veřejnost k odpovědnému braní si úvěrových produktů. Mnozí lidé si půjčují skutečně nadměrně a jejich půjčky jsou již předem určeny k zániku. Jinými slovy, klienti tyto půjčky nejsou schopni splácet, což vede k tomu, že se tito lidé pomalu utápí v dluhové pasti, ze které není úniku. Sdružení Solus se snaží o to, aby lidé, kteří ji mají nějaké dluhy, nemohli dostat další půjčky u různých společností. Díky tomu tak logicky nebude docházet k dalšímu prohloubení jejich již tak ne příliš lichotivé finanční situace.

Historie sdružení Solus

Sdružení právnických osob Solus funguje již od roku 1999. Právě tehdy došlo k jeho registraci a zahájení činnosti. Název celého sdružení není nijak náhodný a vznikl z počátečních písmen Sdružení na ochranu leasingu a úvěrů spotřebitelům. Sdružení v sobě pojímá celou řadu různých společností z oblasti ekonomické a také z několika dalších. Jedná se především o mnohé nebankovní organizace, které se snaží o to, aby jejich klienti měli ty nejvýhodnější podmínky pro získávání různých finančních produktů. Sdružení Solus efektivně pracuje s registrem dlužníků stejného názvu. Do tohoto registru dlužníků mohou zájemci dle svých představ nahlížet a čerpat z něj potřebné informace.

Klientský servis Solusu

U Solusu mohou využít zájemci kompletní zákaznický servis. Ten pojímá celou řadu prospěšných činností. Jmenovat bychom mohli především nahlížení do registru dlužníků. Nahlédnout do tohoto seznamu dlužících osob lze nahlédnout bez větších potíží přímo z domu od svého vlastního počítače. Za několik vteřin budete vědět, kolik finančních prostředků komu dlužíte. Jinak se ale jedná o vynikající nástroj především pro samotné věřitele. Ti jsou schopni přesně vidět, jakým způsobem si počíná jejich potenciální klient z hlediska jeho celkové bonity. Pokud tedy konkrétní nebankovní společnost chce někomu půjčit, pak se může prvně podívat do registru dlužníků Solus a až na základě toho, jestli tam konkrétní osoba figuruje, či nikoliv, může usoudit, jestli tomuto člověku půjčí. Tento fakt je pro věřitele rozhodující a díky němu nešlápne s dlužníkem vedle.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close