Práce

Sick Days ve firmách

Každému z nás se bezesporu udělalo někdy přes den zle. Když ale musíte do práce, jdou všechny trable a nepříjemnosti zpravidla stranou. Vy jednoduše musíte. I když existují pochopitelně možnosti, které vám mohou povolit pobyt v domácích podmínkách, aniž byste třeba nějak výrazně v zaměstnání finančně či jinak strádali. Typické jsou především nemocenské a také mnohé jiné alternativy. My se podíváme na termín Sick Days, který se v poslední době stále častěji projevuje v jakémkoli zaměstnání. Že jste o něm ještě doposud neslyšeli? Nevadí, rádi vám jeho podstatu osvětlíme a pokusíme se upozornit na to, v čem vlastně tkví. Rozhodně se vyplatí jej znát a využívat v případech, kdy je to nezbytně nutné. Buďme tedy konkrétnější a na Sick Days se soustřeďme mnohem podrobněji.

Výklad termínu Sick Days

Termín Sick Days pochopitelně pochází podobně jako mnohá jiná sousloví z angličtiny. Ve volném překladu znamená dny, kdy vám není dobře. Jinými slovo, termín Sick odpovídá stavu, kdy se člověk necítí ve své kůži. Slovo Days znamená dny. Jedná se tedy o dny, kdy není člověk ve zdravotním stavu, který by umožňoval plnohodnotné vykonávání pracovní činnosti. Dnes existují Sick days v podstatě v kterémkoli zaměstnání. Tedy alespoň u moderních a slušných zaměstnavatelů. Podívejme se na dobu trvání a udělování Sick Days.

Jak dlouho trvá Sick Days

Délka trvání Sick Days závisí především na konkrétním zaměstnavateli. Ten si určí, kolik dní mohou mít zaměstnanci k regeneraci vlastního organismu. Pravda je totiž taková, že Sick Days si berou zaměstnanci i tehdy, když potřebují mít nezbytně nějaké to volno. Pokud si potřebují tento druh volna v práci vzít, samozřejmě nepotřebují vyjádření lékaře. Přesně to je rozdíl mezi nemocenskou a tímto typem volna. Pokud potřebujete nemocenskou, musíte nutně navštívit lékaře. Po dobu Sick Days ovšem pobíráte plat v plné výši, což se o nemocenské říct stoprocentně nedá. Jak je známo, klasická nemocenská je první tři dny zcela zdarma a až poté pobíráte určité finanční prostředky od sociálního odboru. Sick Days jsou tak z hlediska zaměstnance mnohem výhodnější a stojí za to jejich možností využívat.

Na jaké situace se vztahují

Sick Days se mohou vztahovat na celou řadu nejrůznějších situací. V první řadě bychom mhli jmenovat zejména to, když se člověku ráno udělá nevolno a on potřebuje zůstat doma v posteli. Vztahovat se tyto dny mohou klidně i na chřipkové stavy a některé menší nemoci, jež mohou člověka v průběhu jeho aktivní pracovní kariéry postihnout. Sick Days se vztahují i na nejrůznější úrazy. Člověk zkrátka nikdy neví, kdy se mu může něco stát, a tak je vhodné mít Sick Days v zásobě. Kolik si jich ušetříte, je ryze na vás.


Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečti si také
Close
Back to top button