Platební karty

Samsung Pay

Existují země, kde se lidé dožadují uzákonění možnosti placení v hotovosti. Může to znít směšně, ale faktem je, že platby velké části lidí se přesouvají do online světa, kdy peníze reálně nevidíme ani je nemáme v ruce. A přitom placení debetními kartami je už relativně zastaralou záležitostí, protože teď je trendem placení pomocí chytrých telefonů, hodinek a dalších přístrojů.

Android Pay, Google Pay… a jak je to se Samsung Pay?

Placení hotovostí ještě není minulostí, řada z nás na něj nedá dopustit a chceme mít zkrátka jasný přehled o svých financích i o tom, kolik utratíme. Ale jistě vám neuniklo, že někdy člověk ve frontě před vámi platí za svůj nákup nikoliv pomocí platební karty, ale přiložením svého chytrého telefonu k platebnímu terminálu. A na to bychom si měli zvykat, protože pro mnoho uživatelů chytrých technologií se tento způsob stává mnohem komfortnějším než používání různých typů karet nebo zdlouhavé vybírání hotovosti v bankomatech. Jako první se v Česku objevila služba Android Pay brzy následovaná Google Pay a Apple Pay. Dalo by se tedy říct, že veškerá síť mobilních telefonů je pokryta a každý jejich majitel může platit díky chytrým aplikacím. Ale je tu ještě i služba Samsung Pay a ta má jeden háček.

Samsung teprve přichází

Kdo má telefon s operačním systémem Android nebo kdo má iPhone, ten si do přístroje může stáhnout příslušnou aplikaci, nastavit si zabezpečení, propojit se se svým bankovním účtem a platebními kartami a pak už jen může vesele platit a utrácet, a to aniž by ztratil přehled o svých financích. Totéž platí o různých dalších „vychytávkách“, jako například chytrých hodinkách, kterými se také dá platit. Ale pokud máte produkty společnosti Samsung, možná se cítíte lehce ochuzeni. Proč? Protože sice existuje i Samsung Pay, ale v České republice zatím nefunguje.
Samsung se rozhodl vytvořit svou vlastní aplikaci pro placení nejrůznějších typů transakcí a nazval ji po vzoru konkurentů Samsung Pay. V roce 2015 ji zavedl ve Spojených státech amerických, kde lze takto díky propojení chytrého telefonu Samsung s vašimi platebními kartami platit takřka na všech platebních terminálech. Postupně se služba rozšiřuje i do dalších zemí. Jenže problém je, že nefunguje na všech zařízeních od Samsung. Jak je to možné? Problém je v operačním systému.

Hodinkami nezaplatíte

Potíž je zde zejména s chytrými hodinkami od Samsungu nazvanými Galaxy Watch. Ty mají spoustu zajímavých funkcí, ale i když si na nich můžete spouštět celou řadu aplikací, tak Samsung Pay si tam nestáhnete. Důvod je ten, že tato aplikace funguje na operačním systému Android, ale tyto hodinky mají systém Tizen. Takže si tady nemůžete vypomoci ani konkurenční platební aplikací Google Pay, protože ji zkrátka nenainstalujete. A podle Samsungu zatím „pokrytí“ České republiky a například ani Slovenska není v brzké době v plánu. Ale třeba se jednou i my dočkáme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close