Počítače

Samsung nebo Xiaomi

Přemýšlíte o novém mobilu a ne a ne se rozhodnout jaký? Trh s mobilními telefony je zahlcen stovkami nejrůznějších mobilů, takže je skutečně těžké nejen se v nich zorientovat, ale i si vybrat. Přesto řada lidí vybírá především mezi dvěma typy – Samsung nebo Xiaomi?

Samsung nebo Xiaomi? Nebo jiný?

Vybrat si samozřejmě můžete i jakoukoliv další značku mobilu. Ve světě je velmi oblíbený Apple a jeho iPhony, ale to je na samostatný článek – kdo jednou propadl iPhonům, pravděpodobně už příště bude vyžadovat stejnou značku mobilu. Pokud jste ale spíš v táboře příznivců operačního systému Android, tak nejspíš řešíte dilema, jestli jít do Samsungu, který velmi silně konkuruje Applu. Nebo jestli sáhnout po nějakém jiném – třeba Xiaomi, který se také v žebříčcích prodejů drží hodně vysoko.
Rozhodnout za vás nedokážeme – ale můžeme vám poradit.

Samsung

Láká vás Samsung? V tom případě se podívejme na to, co se aktuálně prodává. Samsung má tři modelové řady, z nichž si můžete vybírat. Jedná se o Samsung Galaxy A, Samsung Galaxy S nebo Samsung Galaxy Z. V čem se liší? Samsung Galaxy A je taková zlatá střední cesta – mobily z této modelové řady nabízejí plnohodnotné vybavení, řadí se k lepším na trhu, ale nemají úplně všechny špičkové funkce. Pokud po takových funkcích neprahnete, bude pro vás některý ze Samsung Galaxy A plně dostačující.
Samsung Galaxy S je modelová řada mobilů patří ke špičce mezi mobilními telefony a trumfují i většinu konkurenčních mobilů. Mají nejlepší funkce, nejlepší procesory, typy displejů i fotoaparáty. Poskytnou vám skutečně maximum. A můžete si přitom vybrat, jestli vám postačí základ, nebo si pořídíte úplný skvost jakým je model s přídavkem Ultra.
A nakonec jsou tady Samsung Galaxy Z, což jsou mobily s ohebným displejem. Mají speciální konstrukci, která dovolí rozkládat a skládat je. Pokud tedy upřednostňujete obří displej, je to volba pro vás.

Xiaomi

Další oblíbenou značkou mobilů je Xiaomi. I v tomto případě existují tři základní modelové řady, které se od sebe výrazně liší. A je potřeba vybírat si takovou, která vám sedne nejlépe – jak funkcemi a vybavením mobilů, tak i jejich cenou. Existují modelové řady Xiaomi Redmi, Xiaomi Redmi Note a Xiaomi POCO. Ale pak jsou tu ještě další označení modelů, která výběr o dost komplikují.
Pokud narazíte na mobil Xiaomi Lite, jedná se o levnější a méně vybavený model mobilu, který ale nenáročným uživatelům plně vystačí. O třídu výše jsou pak mobily Xiaomi Poco a najdete je v prodeji až od roku 2018, přičemž se jedná o modely telefonů, které jsou vybavenější než Lite, ale pořád jsou hodně cenově dostupné a nabízí velmi dobrý výkon.
Xiaomi Redmi se opět řadí k nižší třídě telefonů s horšími fotoaparáty a nižším výkonem, které ocení spíš nenároční uživatelé. O něco lépe je na tom Xiaomi Redmi Note, které se řadí ke střední třídě mobilů, vyhoví většině běžných uživatelů, ale to nejlepší od nich nečekejte.
Pak je tu ale ještě Xiaomi Pro, což jsou nejlepší telefony od Xiaomi s nejlepší výbavou i funkcemi, které vyhoví i těm nejnáročnějším uživatelům. A tomu samozřejmě odpovídá i jejich cena.

Samsung nebo Xiaomi?

Výběr je těžký. Takže pokud přemýšlíte, jestli Samsung nebo Xiaomi, zamyslete se nejprve nad tím, co od svého budoucího mobilu očekáváte – a pak teprve vybírejte v příslušných modelových řadách. Mnoho lidí také řeší, odkud jejich mobil pochází – zatímco Xiaomi je čínská značka, Samsung je z Jižní Koreje a jedná se o tamní největší společnost (a zároveň třetí největší společnost na celém světě – počítáno podle tržeb).
Případně se poohlédněte po jiné značce mobilů – chytré telefony vyrábí kromě Applu také například Aligator, Nubia, Motorola, Sony, Huawei, Nokia a další.


Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečti si také
Close
Back to top button