Investice

Rentiér

Termín renta je spoustě lidí poměrně známý, nicméně mnozí z nás na ni nemohou dosáhnout. Jedná se o finanční prostředky, které budete pobírat bez nutnosti chození do zaměstnání anebo vlastního podnikání. Rentiér je tedy logicky člověk pobírající tyto peníze. Získávat je může z nejrůznějších zdrojů, které uzná za vhodné. My se budeme na tyto zdroje soustředit a i podle nich se budeme snažit rentiérství popsat. Možností pobírání renty je pochopitelně velké množství, a tak se na ně pokusíme poukázat. Jaký život má tedy rentiér?

Když je někdo bohatý…

Renta je především doménou lidí, kteří mají nadměrné množství finančních prostředků. Tito majetní lidé si mohou dovolit své finanční prostředky investovat do nejrůznějších fondů a z těch jim budou v průběhu času chodit další finanční prostředky. Investovat lze v současné době do nejrůznějších fondů, které mohou nabízet nejrůznější zhodnocení. Optimální je vsadit na takový, který dokáže nabídnout nejvyšší úrokovou sazbu. Jinak peníze nemusíte investovat do fondů, ale bohatě postačí vložit je do nějakého bankovního vkladu, který má solidní zhodnocení. Díky tomu dojde ke zvyšování množství peněz a k tomu, že si budete moci dovolit dostávat v pravidelných intervalech rentu.

Pronajímání bytů

Rentiér se z vás může stát i tak, že budete pronajímat byt. Máte-li ve vlastnictví bytovou jednotku anebo kompletně celý dům, určitě se vám vyplatí pronajímat daný objekt. Získáte tak pravidelný měsíční příjem a vaše nemovitost nebude nikterak chátrat, jelikož se o bytovou jednotku postará do jisté míry její nájemce. Pronajímání bytů není ničím zcela zvláštním, co by nebylo možné realizovat. Podmínkou je ale logicky vlastnictví nemovitosti, kterou musíte mít. Co se týká množství finančních prostředků inkasovaných za nájem bytu, tak to se může různit, a to hlavně dle lokality, v níž se nemovitost nachází a také podle stavu bytu. Je jasné, že zcela nový byt lze zakoupit za mnohem vyšší peníze, než by tomu bylo u staršího.

Starobní či invalidní důchod

Jako efektivní renta může sloužit také důchod, a to jak ten starobní, tak i invalidní. Odchod do starobního důchodu je dnes otázkou poměrně pokročilého věku. Neustále se také oddaluje, což je velmi nepříjemné. Odejít do starobního důchodu lze pochopitelně také předčasně, a to ještě před dovršením pro důchod nezbytného věku. Počítat budete muset pouze s tím, že celková pravidelná finanční výše důchodu nebude taková, jako je tomu u standardního odchodu do starobního důchodu. Jinak je možné požádat také o invalidní důchod. Ten je ale logicky podmíněn celkovým fyzickým stavem daného člověka. Pokud máte pochopitelně pevné zdraví, jen velmi těžko na tento typ renty dosáhnete. Navíc existuje hned několik stupňů tělesného postižení, od něhož se výše finanční sumy odvíjí.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close