Reklamní články

Půjčky na kratší dobu

Je fakt, že pokud si berete půjčku, nezáleží na jejím účelu, ale spíše na jejich podmínkách. Vždy musíte vědět, za jakých podmínek si peníze půjčujete, protože někdy nemusí být zrovna výhodné a vy se tak můžete dostat do velkých finančních potíží, které mohou skončit i exekucí. V současné době jsou hojně využívány půjčky na kratší dobu. V čem jsou výhodné a na co si v jejich případě dávat pozor?

Nebezpečí hrozí, ale ne vždy…

Půjčky na kratší dobu poskytují především nebankovní instituce. Výhodný může být krátkodobý úvěr z několika ohledů. Velmi lákavé je, že peníze můžete získat i do několika minut od podání žádosti. Žádost navíc můžete podat přes internet, takže nemusíte nikam chodit. Krátkodobé úvěry mají i tu výhodu, že si sami volíte částku, kterou chcete půjčit, a také délku splatnosti. Ta může být v řádu dní – maximálně 30 dní. Za krátkodobý úvěr se také většinou neplatí úroky, ale jen poplatek. Nebankovní instituce také často nevyžadují potvrzení příjmu a nenahlíží ani do registru dlužníků. Půjčit se tedy mohou vlastně všichni.

Problémy mohou být obrovské

Pod vidinou zisku rychlých peněž mnoho lidí nepřemýšlí nad tím, jestli budou schopni v tak krátkém čase peníze vrátit. Často se tak dostanou do problémů, ze kterých není cesta ven. Na splacení půjčky si vezmou půjčku další, což je asi to nejhorší řešení. Na základě toho potom dluží u několika institucí a jsou ohroženi exekucí.

Je jiné řešení

Pokud se nechcete to podobné situace dostat, dobře nad formou půjčky přemýšlejte. Můžete využít i jiné možnosti. Nabízí se například dlužní úpis. Ten má jasně definované podmínky a můžete si díky němu půjčit i od známých. Pozor si také dejte s případě, když potřebujete půjčky sloučit – převod úvěru musí být naprosto transparentní a musí být výhodný pro vás.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close