Nakupování

Primark Linz

Lidé milují nakupování. A ještě raději ho mají, pokud jsou jejich nákupy výhodné a mohou na nich hodně ušetřit. To se netýká jen potravin, ale také oblečení, doplňků, obuvi a dalších produktů. Takové výrobky nabízí i obchodní síť Primark, jejíž obchod najdeme i v rakouském Linzu.

Primark má pobočky v mnoha zemích.

Pokud bydlíte na jihu Čech nebo do Rakouska občas jezdíte na výlety či pracovní cesty, možná město Linz občas navštěvujete. Je tam toho k vidění hodně, ale když vás prohlížení města unaví, můžete se zajít občerstvit nejen do nějaké restaurace, ale povyražení najdete i v místních obchodech. Mezi ně patří právě zmiňovaný Primark. Ten je výjimečný tím, že nabízí pánské, dámské i dětské oblečení, doplňky a další textilie, a to za velmi příznivé ceny. Kvalita není mnohdy nejvyšší, ale přesto tento obchod lidé milují – a to nejen Rakušané, ale i další obyvatelé evropských měst.

Primark

Tento oděvní obchod pochází z Irska, kde má dodnes své hlavní sídlo. Ale postupem času se rozšířil i do dalších evropských zemí, přičemž v nich má většinou více než jednu pobočku. Se svým sloganem „Vypadej lépe, zaplať méně“, láká všechny milovníky módy, kteří si nemohou dovolit nakupování v buticích a rádi by svůj šatník levně doplnili o více než jeden kousek.
Primark vznikl již v roce 1969 a původně se nazýval Penneys. Během krátké doby bylo v Irsku otevřeno hned 18 poboček a lidé si je díky módnímu oblečení a nízkým cenám zamilovali. Během deseti let vzniklo 18 obchodů také ve Velké Británii a pak se začaly rozšiřovat i do dalších zemí. V současnosti je najdeme také ve Španělsku, Německu, Portugalsku, Nizozemsku, Rakousku, Belgii, Francii a také na Kanárských ostrovech. Několik poboček najdeme taktéž ve Spojených státech amerických a v brzké době se první pobočky dočkáme i v České republice, konkrétně v Praze. Pokud ale Prahu nemáte po ruce nebo si chcete zajet na výlet do Rakouska, vyzkoušejte například již zmiňovaný obchod v Linzu.

PlusCity

Primark se v Linzu nachází v areálu nákupního centra nazývaného PlusCity. Takže si tam nemusíte pořídit jen levné oblečení, doplňky a další výhodné produkty, ale můžete si projít i další obchody. Mezi nejlákavější patří C&A, Desigual, Esprit, Mango, s.Oliver či Orsay. Kromě módy si tu můžete nakoupit i potraviny, a to v supermarketu Merkur. Pak můžete zajít na některý z aktuálně promítaných filmů do kina IMAX. A při potulování nákupním centrem si můžete odpočinout mezi skutečnými stromy, které se nacházejí přímo v nákupním centru a tvoří tam tak jakousi oázu klidu.

Adresa, otvírací doba

Zajímá-li vás PlusCity, případně různé obchody v tomto nákupním centru, jistě chcete znát konkrétní polohu. Linz si snadno najdete na kterékoliv mapě, a až do něj dorazíte, hledejte adresu Plus-Kauf-Straße 7. Dá se sem dostat i pomocí městské hromadné dopravy. Otevřeno je ve všední dny od 9:30 hodin, zavírací doba se ovšem liší. Ve čtvrtek a pátek se zavírá ve 21 hodin, od pondělí do středy již v 19 hodin. O víkendu můžete nakupovat takto: v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli od 12 do 21 hodin.
Platit můžete eury, používat lze samozřejmě debetní platební karty či kreditní karty.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close