Nakupování

Primark Linz

Lidé milují nakupování. A ještě raději ho mají, pokud jsou jejich nákupy výhodné a mohou na nich hodně ušetřit. To se netýká jen potravin, ale také oblečení, doplňků, obuvi a dalších produktů. Takové výrobky nabízí i obchodní síť Primark, jejíž obchod najdeme i v rakouském Linzu.

Primark má pobočky v mnoha zemích.

Pokud bydlíte na jihu Čech nebo do Rakouska občas jezdíte na výlety či pracovní cesty, možná město Linz občas navštěvujete. Je tam toho k vidění hodně, ale když vás prohlížení města unaví, můžete se zajít občerstvit nejen do nějaké restaurace, ale povyražení najdete i v místních obchodech. Mezi ně patří právě zmiňovaný Primark. Ten je výjimečný tím, že nabízí pánské, dámské i dětské oblečení, doplňky a další textilie, a to za velmi příznivé ceny. Kvalita není mnohdy nejvyšší, ale přesto tento obchod lidé milují – a to nejen Rakušané, ale i další obyvatelé evropských měst.

Primark

Tento oděvní obchod pochází z Irska, kde má dodnes své hlavní sídlo. Ale postupem času se rozšířil i do dalších evropských zemí, přičemž v nich má většinou více než jednu pobočku. Se svým sloganem „Vypadej lépe, zaplať méně“, láká všechny milovníky módy, kteří si nemohou dovolit nakupování v buticích a rádi by svůj šatník levně doplnili o více než jeden kousek.
Primark vznikl již v roce 1969 a původně se nazýval Penneys. Během krátké doby bylo v Irsku otevřeno hned 18 poboček a lidé si je díky módnímu oblečení a nízkým cenám zamilovali. Během deseti let vzniklo 18 obchodů také ve Velké Británii a pak se začaly rozšiřovat i do dalších zemí. V současnosti je najdeme také ve Španělsku, Německu, Portugalsku, Nizozemsku, Rakousku, Belgii, Francii a také na Kanárských ostrovech. Několik poboček najdeme taktéž ve Spojených státech amerických a v brzké době se první pobočky dočkáme i v České republice, konkrétně v Praze. Pokud ale Prahu nemáte po ruce nebo si chcete zajet na výlet do Rakouska, vyzkoušejte například již zmiňovaný obchod v Linzu.

PlusCity

Primark se v Linzu nachází v areálu nákupního centra nazývaného PlusCity. Takže si tam nemusíte pořídit jen levné oblečení, doplňky a další výhodné produkty, ale můžete si projít i další obchody. Mezi nejlákavější patří C&A, Desigual, Esprit, Mango, s.Oliver či Orsay. Kromě módy si tu můžete nakoupit i potraviny, a to v supermarketu Merkur. Pak můžete zajít na některý z aktuálně promítaných filmů do kina IMAX. A při potulování nákupním centrem si můžete odpočinout mezi skutečnými stromy, které se nacházejí přímo v nákupním centru a tvoří tam tak jakousi oázu klidu.

Adresa, otvírací doba

Zajímá-li vás PlusCity, případně různé obchody v tomto nákupním centru, jistě chcete znát konkrétní polohu. Linz si snadno najdete na kterékoliv mapě, a až do něj dorazíte, hledejte adresu Plus-Kauf-Straße 7. Dá se sem dostat i pomocí městské hromadné dopravy. Otevřeno je ve všední dny od 9:30 hodin, zavírací doba se ovšem liší. Ve čtvrtek a pátek se zavírá ve 21 hodin, od pondělí do středy již v 19 hodin. O víkendu můžete nakupovat takto: v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli od 12 do 21 hodin.
Platit můžete eury, používat lze samozřejmě debetní platební karty či kreditní karty.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close