Cestování

Předvolba Holandsko

Máte kamaráda nebo kolegu v Nizozemsku a rádi byste mu zavolali? Využít k tomu můžete nějakou online aplikaci, díky níž se propojíte velmi snadno. A nebo zkuste zkrátka běžný telefonní hovor. Ale k tomu musíte nejprve vědět, jaká je předvolba pro Holandsko – respektive pro Nizozemsko (protože Holandsko je lidovým označením této země).

Chcete volat do Holandska? Musíte znát předvolbu.

Předvolba pro Holandsko je +31. Pokud tedy budete volat komukoliv do Holandska, musíte před jeho devítimístné telefonní číslo připsat ještě znaménko + a číslici 31. Je to stejné, jako když se pro volání v rámci České republiky používá předvolba +420. Výhodou je, že pokud jste v České republice, voláte někomu do České republiky a oba máte místní SIM kartu, nemusíte tuto předvolbu vypisovat – operátoři si ji připíší automaticky. Při volání do zahraničí je ale vždy nutné připsat před číslo předvolbu. A nepříjemné je, že každý stát má předvolbu pro volání jinou.

Nizozemská specifika

Co je na Nizozemsku ještě zajímavého kromě toho, že má předvolbu +31? Například to, že Holandsko není oficiálním názvem a správně se tento stát nazývá Nizozemsko, respektive Nizozemské království. Už po staletí mu vládne dynastie Nasavských a v současnosti stojí v čele země král Vilém Alexandr. Stát má ale svou vládu, parlament, politické strany a funguje demokraticky.
Je ale velmi liberální. Známý je nezvykle volný vztah Nizozemska k (lehkým) drogám, prostituci, LGBT+, ale třeba i k náboženství. Fascinující je také to, že Nizozemsko jako první země světa schválila legálnost eutanázie.

Předvolby do dalších zemí

A co když si chcete zavolat do jiné země? Jak už jsme uvedli výše, je potřeba znát předvolbu konkrétní země, protože pouhé devítimístné telefonní číslo vám stačit nebude. Pokud znáte předvolbu, dovoláte se do jakékoliv země na světě.
Jak jsou na tom země v okolí Holandska? Předvolba pro Belgii je +32. Předvolba pro Lucembursko je +352. A například předvolba pro Německo je +49, pro Rakousko +43, pro Polsko +48, pro Švýcarsko je +41. Francie předvolbu +33. A Slovensko ji má velmi podobnou jako Česko – tedy +421. A exotičtější státy světa? Například Francouzská Guayana má předvolbu +594, Francouzská Polynésiepředvolbu +689 a Gabonpředvolbu +241.

Ceny podle operátorů

Nevýhodou volání do zahraničí není jen to, že musíte znát přesnou předvolbu dané země. Nevýhodnější je, že to není výhodné. Je to přímo drahé. Záleží na tom, jakého máte mobilního operátora a jaký máte paušál. Pro volání do zahraničí platí jiné ceny než v rámci České republiky. A pokud jste i vy sami v jiném státě, tak voláte přes takzvaný roaming, který také může mít jiné ceny za využívání služeb.

Volání bez předvolby

Pokud se vám nechce zbytečně platit, existuje v současnosti i jiné řešení. A tím je volání přes různé aplikace. Existuje jich celá řada a k jejich použití potřebujete jediné – internet. Ať už si platíte data nebo se připojujete přes Wi-Fi, tak platí, že jinak si voláte zdarma. Nebo si píšete. Nebo vedete videohovory. Právě proto jsou chatovací aplikace čím dál populárnější. A kdo má chytrý telefon, hojně je zpravidla využívá.
Případně si můžete zavolat přes počítač, k čemuž se využívají také různé aplikace. Můžete vést videohovory přes Google nebo Microsoft, stejně jako můžete používat jiné volně dostupné nástroje (například Skype či Zoom). Opět vám k tomu postačí jediné – počítač s připojením k internetu. A volat si můžete kdykoliv, zdarma, s videem i bez, psát si, posílat soubory a tak dále. Takže předvolbu pro Holandsko ani pro jiný stát už vůbec znát nemusíte – pro řadu lidí je totiž příjemnější používat online nástroje a neplatit zbytečně mobilním operátorům.


Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečti si také
Close
Back to top button