Práce

Práce letušky

Co obnáší práce letušky? Jaké předpoklady musí dívka splňovat, aby mohla o práci letušky uvažovat?

Sní o ní malé slečny. Práce letušky je lákavá – nosí pěkné uniformy, vždy jim to sluší, muži se za nimi otáčejí a každý den jsou v jiném městě. Práce letušky se zdá být víc než idylická. Jako vše má i práce letušky své stinné stránky – nepříjemní pasažéři, rizika spojená s létáním, časová náročnost…

Práce letušky: Jaké jsou požadavky?

Každá letecká společnost má samozřejmě trochu jiné požadavky na kandidáty a kandidátky, které chtějí zastávat práci stevardů, resp. letušek. Obecně se ale dá shrnout, že žena, která se bude ucházet o práci letušky, by měla splňovat následující kritéria:

  • Plynulá znalost angličtiny slovem i písmem
  • Výška nad 160 cm
  • Věk nad 19 let
  • Středoškolské vzdělání
  • Někdy se můžeme setkat i s poněkud komickými požadavky – například uměním plavat.

Důležitým předpokladem pro práci letušky je samozřejmě také umění jednat s lidmi, komunikační a organizační schopnosti, schopnost rychle reagovat a řešit neočekávané situace.

Práce letušky

Negativa

Samozřejmě, že vás hned nepošlou do letadla po vstupním pohovoru. Musíte úspěšně prodělat trénink (školení) na letušku.

Při práci letušky se připravte na to, že vaše špatné nálady a emoce musí jít stranu. Očekává se profesionalita, schopnost zvládat krizové situace s nadhledem. Důležité je také zmínit časovou náročnost povolání letušky. Je třeba počítat s tím, nejde o práci, kdy ve čtyři hodiny „padla“ a hurá domů.

Platy

Na druhou stranu, práce letušky má také své výhody a benefity – ať už jsou to třeba levnější letenky nebo dobré finanční ohodnocení. To samozřejmě závisí i na konkrétní letecké společnosti. Obecně lze říci, že letušky u nízkonákladových leteckých společností vydělávají o něco méně než jejich kolegyně v klasických aerolinkách.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close