Banky

Poplatek za výběr z cizího bankomatu

Níže přinášíme přehled poplatků za výběry z jiného bankomatu než Vaší domovské banky.

Air Bank

U běžného účtu od Air Bank záleží, jaký tarif využíváte. V případě tzv. Velkého tarifu máte výběry z bankomatů jiných bank v ČR či v rámci EU zdarma. Klienti mající Malý tarif za tuto službu zaplatí 25 Kč, resp. za každý takovýto výběr.

Banka ovšem upozorňuje, že Velký tarif je poskytován na základě principu rozumného využívání. To znamená, že klient může v jednom měsíci provést až 15 výběrů u jiných bank. V případě překročení této hranice může dojít ke zpoplatnění každého dalšího výběru, tak jakoby klient měl Malý tarif.

Při výběru u jiné banky mimo hranice EU je klientovi naúčtován poplatek 100 Kč bez ohledu na to, jaký tarif u svého účtu využívá.

Česká spořitelna

Klienti banky za výběr u jiného bankomatu než České spořitelny zaplatí 40 Kč. Při výběru v zahraničí je výběr zpoplatněn částkou 125 Kč.

Za 25 Kč měsíčně si klienti mohou dokoupit službu pro výběry v zahraničí. Balíček obsahuje výběry hotovosti z bankomatů skupiny Erste zdarma a výběry hotovosti z bankomatů ostatních bank v zahraničí za zvýhodněnou cenu 40 Kč.

ČSOB

ČSOB zpoplatňuje výběry z cizích bankomatů v ČR částkou 40 Kč a v zahraničí částkou 100 Kč. U účtu ČSOB Premium Konto jsou výběry jak v ČR, tak v zahraničí zdarma, a to za podmínky, že k výběru došlo debetní kartou Visa Infinite.

Equa bank

Banka svým klientům umožňuje po celé ČR vybírat z bankomatu jakékoli banky zdarma. V případě výběru v zahraničí je služba zpoplatněna částkou 9 Kč. Nicméně, jste-li držitelem platební karty Premium Plus, pak i v zahraničí vybíráte zdarma.

Fio banka

Standardně je výběr z bankomatu jiné banky zpoplatněn částkou 30 Kč. Klienti ovšem mohou pro daný kalendářní měsíc získat 5 výběrů zdarma. Výběr zdarma je klientovi uznán, pokud v daném kalendářním měsíci uskutečnění platební kartou prostřednictvím platebních terminálů nebo internetových platebních bran operace ve výši 4 000 Kč, resp. 160 Eur (dle měny účtu). Ke každé nové kartě získává klient bonus v podobě dvou výběrů zdarma.

Za výběr v zahraničí zaplatí klient 80 Kč plus 0,50 % z vybírané částky.

Komerční banka

Pokud má klient otevřen účet MůjÚčet GOLD, pak výběry z cizího bankomatu jsou poskytovány zdarma, resp. jsou zahrnuty v ceně účtu. U účtu MůjÚčet Plus mohou klienti využít dva výběry zdarma, každý dakší je již zpoplatněn částkou 39 Kč. Tuto cenu zaplatí majitelé ostatních účtů.

Za výběr v zahraničí klienti zaplatí 99 Kč. Záleží ovšem na typu debetní karty. U zlaté karty je poplatek nulový.

mBank

V případě mBank se poplatek za výběr odvíjí od typu platební karty, kterou klient vlastní. Banka nerozlišuje, zda je výběr prováděn z jejího bankomatu či cizí banky.

MONETA

Klienti, kteří mají u banky otevřen účet Genius Gold, mohou z cizích bankomatů vybírat zdarma, a to jak v ČR, tak v zahraničí. U produktu Tom účet je stanoven poplatek 20 Kč za výběr v ČR. Klienti s tímto účtem si mohou ovšem aktivovat službu neomezených výběrů. Za tu měsíčně zaplatí 50 Kč. V zahraničí jsou výběry poskytovány zdarma.

V případě ostatních účtů (Dětský Genius, Genius Student, Genius Free&Flexi) je za výběr z cizího bankomatu v ČR účtován poplatek 59 Kč v zahraničí 100 Kč plus 0,50 % z vybírané částky.

Poštovní spořitelna

Banka výběry z bankomatů jiných bank zpoplatňuje částkou 40 Kč. V případě výběru v zahrančí klienti zaplatí 100 Kč.

Raiffeisenbank

U všech aktuálně nabízených účtů jsou výběry z bankomatů, ať už vlastních nebo cizích, poskytovány zdarma, resp. v ceně účtu. U výběrů v zahraničí také klienti neplatí žádný poplatek. Výjimkou je pouze účet eKonto SMART, u něhož je účtováno 100 Kč plus 0,50 % z vybírané částky.

Sberbank

Výše poplatku za výběry z bankomatů jiných bank se odvíjí od typu FÉR konta, který klient využívá. U varianty Optimal jsou všechny výběry zdarma, a to jak v ČR, tak v zahraničí. Varianta Aktiv klientům umožňuje vybírat zdarma z bankomatů ČSOB či ERA. U jiných bank je výběr zpoplatněn částkou 37 Kč. V případě varianty Mini zaplatí klient za výběr u ČSOB či ERA 10 Kč a u jiných bank 37 Kč.

Pro výběry v zahraničí je u variant Aktiv a Mini stanoven poplatek 75 Kč plus 0,50 % z vybírané částky.

UniCredit Bank

Poplatek za výběr z bankomatu cizí banky v ČR je stanoven ve výši 30 Kč. Za výběry v zahraničí banka účtuje 100 Kč plus 0,50 % z vybírané částky. Tyto poplatky neplatí klienti mající účet U konto Premium. V případě účtů U konto a U konto TANDEM nejsou poplatky účtovány, jestliže jsou splněny podmínky pro vedení konta zdarma.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close