Investice

Nejlepší investice

V dnešním článku jsem pro vás připravily seznam jednotlivých nejlepších investic. Investice nám umožnují zhodnocovat naše volné peníze (úspory). Investice jsou také skvělou obranou přes neúprosnou inflací.

Investovat a zhodnocovat volné peníze

Pokud máme našetřené nějaké volné finanční prostředky, tak by jsme je určitě neměly nechat zahálet a měly by jsme se je snažit efektivně investovat. Hodně lidí dělá velkou chybu v tom, že svoje peníze nechají ležet na běžném bankovním účtu. Nebo je převedou na málo uročený spořící účet či termínovaný vklady.

Většina lidí má z investic jakýsi strach a přitom to je podle mě úplně zbytečně. Investice vám mohou efektivně zhodnotit vaše volné peníze.

Seznam nejlepších investic

Připravily jsme pro vás seznam nejlepších investic. Zaměřujeme se pouze na investice, které jsou podle nás opravdu výhodné. Naopak vynecháváme různé investice, které jsou vhodné pouze pro finanční instituce (a lidé takto bohužel často investují). Pojďme si tedy projít jednotlivé nejlepší investice:

  • orná půda – orná půda je u náš v Česku oproti EU hodně levná, takže je velká pravděpodobnost že ceny orné půdy v Česku půjdou postupně nahoru. Jeden hektar orné půdy můžete koupit i pod 100 000 Kč. Zároveň to je dobrá ochrana před krachem finančního systému.
  • garáže – koupíme si garáž v nějaké velkém městě a tuto garáž poté pronajímáme lidem za měsíční nájem. Je však třeba vybrat garáž v dobré lokalitě. Ale v případě dobrého výběru, vám to může přinášet pravidelné příjmy téměř bez práce.
  • dividendové akcie – jsou akcie velkých firem, které si vyplácejí zisky před dividendu. Pokud jste vlastníkem dividendové akcie v rozhodný den, tak máte právo na výplatu dividendy. Dividendové akcie by jsme měly kupovat s investičním horizontem na desítky let, ideálně na celý život a pak předání další generaci.
  • webové stránky – koupíte nebo si necháte vytvořit webové stránky. Na těchto webovoých stránkách pak prodáváte různé formy internetové reklamy.
  • vlastní podnikání – podle mě je nejlepší investicí na světe investice do vlastního podnikání. Ideálně vybudovat časem stabilní firmu, která se uchyí na trhu. Zhodnocení investice je pak jen ve vašich rukách. To se mě osobně hodně libí. Ale beru, že toto není investice v pravém slova smylu.
  • výroba energie – investovart do toho, aby jste si mohly vytvářet elektrickou energie vlastními silami. Ať už to jsou solární panely, věterné elektrárny či investice do pasivního domu.

Dalíš investice, které vám připadají výhodné napište prosím do komentářů. Postupem času by tak mohla vzniknout velmi zajímavá diskuze o nejlepších investicich. Jaké investice se vám nejvíce osvědčily ?

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close