Reklamní články

Nejlepší byty na prodej v Brně najdete na jeho předměstí

Nejlepší byty na prodej v Brně jsou soustřeďovány zejména na předměstí moravské metropole, kde se v současné době buduje více než v samotném centru. Novostavby na okraji města nabízí skvělý způsob bydlení hned z několika důvodů. Pokud přemýšlíte nad koupí bytu právě v tomto městě, zjistěte, které lokality stojí za zvážení.

Není náhodou, že sehnat pěkný byt v centru Brna může být běh na dlouhou trať. Někdo by snad řekl nadlidský úkol. Hned po Praze je totiž Brno podle průzkumu z hlediska bydlení nejdražším městem. Dobrá lokalita je často jen pouhý bonus, který si kupující nemohou kvůli stále rostoucím cenám dovolit.

Proč by ale mělo být předměstí a okrajové části města lepší než centrum? V žádaných lokalitách od středu města směrem na sever a na východ je opravdu těžké pěkný byt sehnat. Pokud je nějaký v nabídce, připravte se na horentní sumy.

Bydlení

Nejlepší byty na prodej v Brně aneb 3 důvody proč upřednostnit předměstí

1) Velký počet nových bytů

Právě na předměstí a v okrajových částech Brna vzniká největší počet nových bytů, které jsou nabídnuty k prodeji před nebo těsně po zahájení výstavby. Je zde proto větší šance, že byt opravdu seženete. Zároveň jich budova nabízí více a v různých dispozičních řešeních.

Nejvíce rozestavěných i plánovaných projektů je momentálně v okrese Brno-venkov.

2) Moderní novostavby

Hledá-li někdo kombinaci bydlení v příjemném prostředí a přitom na dosah ke všem službám a práci, inovativní novostavby na okraji Brna jsou vhodným řešením.

Oproti klasickým panelákům je zde často kladen důraz na ekologický ráz budov i jejich okolí.

Ve většině případů tyto bytové domy disponují dostatkem zeleně, kterou budoucí obyvatelé i jejich mazlíčci zajisté ocení. Stejně jako parkování v podzemních garážích, které je při výstavbě nových bytových domů v mnoha případech samozřejmostí.

3) Vznik komunitního bydlení

Moderním trendem jsou polouzavřené menší bytové celky s vlastním dvorkem nebo zahradou, které umožňuje prolínání soukromých i veřejných prostor. Tím vzniká něco jako forma komunitního bydlení. Oproti velkým brněnským sídlištím proto nabízí naprosto odlišnou alternativu žití v bytě. Často se jedná o bytové domy vilového typu, které disponují například pouze 9 jednotkami.

Největším benefitem tohoto typu bydlení je bezesporu vetší soukromí a klid.

Z jakých lokalit máte na výběr?

Brno-Bystrc

Bystrc leží v severozápadní části jihomoravské metropole a kombinuje městské bydlení se životem na hranici přírody. I přes atraktivní prostředí ale disponuje skvělou dostupností do centra města. Toho využívají investoři a právě v této oblasti najdete velké množství developerských projektů.

Brno-Líšeň

Městská část Brno – Líšeň se nachází na východním okraji města. Rostoucí počet bytových domů a rezidencí je skvělou příležitostí jak bydlet v příjemném prostředí v obklopení zeleně. Lokalita nabízí plnou občanskou vybavenost ale zároveň dobrou dosažitelnost středu města.

Okres Brno-venkov

Nejvíce plánovaných i rozestavěných projektů nebo čerstvých novostaveb však najdete v okrese Brno-venkov. Jedná se o oblasti jako Oslavany, Pohořelice, Střelice, Rosice, Moravany nebo Ivančice. Tyto lokality nabízí klidné bydlení v obcích s občanskou vybaveností a s příjemnou dojezdovou vzdáleností do města.

Oslovit mohou i klienty s náročnějšími požadavky, protože právě zde vzniká nejvíce rezidencí s prostornými terasami nebo zahrádkami ke každému bytu.

Vzhledem k tomu, že se aktuálně buduje více v okrajových částech města, je pravděpodobné, že na příjemné a moderní bydlení narazíte právě tam. V centru také existují moderní bytové domy, ovšem není jich tolik a jsou dražší. Zbytek nabídky tvoří jednotky ve starých činžovních domech nebo v panelácích na brněnských sídlištích. Jak se v daných částech Brna žije, si můžete ověřit na interaktivní mapě, která vyhodnocuje kvalitu života po celém Brně. Co si o bydlení na předměstí myslíte vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close