Reklamní články

Nejde vám nastartovat auto? Možná je na vině autobaterie

Nejspíš jste se i vy někdy dostali do situace, kdy se vám jednoduše nepodařilo nastartovat auto. Nejde o nic příjemného, především pokud jste s časem na ostří nože. Nejste si vědomi žádného defektu. Hladina paliva je v pořádku. Co dál? Možná jen dosloužila autobaterie.

Ještě předtím než si pořídíte novou autobaterii

Přičítáte nepojízdnost vašeho vozu nefunkční autobaterii a už se chystáte na nákup nové? Ještě neplašte. Zkontrolujte opticky stav autobaterie, její povrch, zda je čistý, nepoškozený. Také kontakty a hladina elektrolytu hrají roli. Možná, a je to dost pravděpodobné, je jen vybitá. I když pravidelně jezdíte a myslíte si, že tím se autobaterie stále dobíjí, není to tak. Při krátkých trasách se nestihne dostatečně dobíjet. Stejně tak vysoké teploty či používání elektrického příslušenství auta způsobují její vybíjení. Zkuste baterii nabít pomocí nabíječky. Její cena není nijak závratná a dokáže vám hodně ulehčit život. V okamžiku, kdy vyndáváte baterii z auta, dodržujte bezpečnostní opatření. Ochranné rukavice a brýle mějte při sobě. Nekuřte, jinak si koledujete o explozi. Při samotném nabíjení kontrolujte stav autobaterie, zda není příliš horká. Teprve když pokus o nabití ztroskotá, kupte novou.

Autobaterie fotka

Na co si dát pozor při koupi autobaterie?

Byť vypadají všechny autobaterie dost podobně, stejné nejsou. Předně je třeba brát v potaz typ vašeho vozu. Řiďte se pokyny výrobce auta. Jestliže tápete, navštivte autoservis, kde vám jistě poradí. A protože vám teď auto nejezdí, kupte si kvalitní autobaterii prostřednictvím internetu. Co takhle autobaterie – nekvinda-obchod.cz/1-autobaterie/? Seženete zde autobaterie světových značek za lidové ceny. Super je, že vám bude zboží doručeno během 24 hodin, a navíc zdarma. Mezitím si tam můžete přečíst užitečné články, třeba o tom, jak autobaterii udržovat, skladovat a v případě potřeby i zlikvidovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close