Nakupování

Nákupy v Anglii

Chystáte se na výlet do Londýna? Nebo vás čeká delší studijní či pracovní pobyt v Anglii? Kromě povinností si určitě uděláte čas na prohlídku nejznámějších památek. Vyzkoušíte tradiční jídla. Co byste neměli v Anglii zapomenout udělat? Vyrazit na nákupy. Na jaké, proč a kam? To vám prozradíme v dnešním článku.

Za módou do Londýna

Zejména ženy při své návštěvě Londýna nemůžou opomenout nákupy na proslulé Oxford Street. Tato ulice, dlouhá několik kilometrů, je protkána obchody snad všech módních značek, na které si vzpomenete. HM, Zara, Marks and Spencer, Next, Top Shop, TKmaxx, Primark, Urban Outfitters Mango a další patří k těm nejoblíbenějším. Počítejte s tím, že se ale budete proplétat mezi davy (o víkendu jsou tu obrovské fronty), Oxford Street nikdy nespí a je neustále plná lidí. V období po Vánocích tu jsou ohromné slevy, takže se obrňte trpělivostí a vyražte obnovit šatník.

Pokud hledáte levnější a neokoukané butiky, vyrazit můžete do vedlejší Regent Street a jejích přilehlých uliček. Originální kousky seženete hlavně na londýnských trzích – Portobello, Spitalfields, Brick Lane a Camden Market patří k těm, které byste neměli minout.

Nejslavnější obchodní domy světa

Mezi nejvyhledávanější obchodní domy patří Primark. Oblečení je tu totiž cenově dostupné, kvalitní a na výběr máte spoustu kousků z vlastní kolekce. Kdo touží po tom vidět nejslavnější módní obchodní domy Londýna, musí vyrazit do čtvrti Knightsbridge. Právě zde se nachazí Harvey Nichols nebo vůbec nejslavnější Harrods.

Kde nakoupit potraviny?

Co se týče potravin, pak v Anglii najdete řetězce jako Tesco, Sainsbury’s, Marks & Spencer, Safeway, Asda a další. Ceny i skladba sortimentu je různá, například v Tescu seženete ale hodně podobné potraviny, jako u nás. Marks & Spencer patří mezi dražší, o to víc si ale zakládá na kvalitě toho, co prodává.

Mnozí Angličané rádi nakupují v maličkých kamenných specializovaných obchůdcích, které tu, na rozdíl od nás, mají svou tradici. Malá pekařství, uzenářství, sýrárny, ale i mlékárny a obchůdky s netradičními potravinami rozhodně nestrádají.

A samozřejmě není možné opomenout navštívit anglické trhy. Tady seženete všechno, za skvělé ceny a hlavně čerstvé. Ovoce,zeleninu, sýry a další. Navíc je tu nepopsatelná atmosféra, tak se na některý z městských trhů určitě vydejte.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close