Počítače

Nahrávání z televize na USB

Již dávno je pryč doba, kdy televize o velikosti krabice, sloužily „pouze“ ke sledování pořadů dle programů jednotlivých stanic. Nejenom že televize výrazně zeštíhlely, ale nabízí i řadu doprovodných funkcí. Jednou z nich je právě nahrávání přes USB.

Pokud Vás zajímá, zda tuto možnost máte, pak na své televizi hledejte štítek s označením USB Rec/Play, USB Recording, PVR (Osobní videorekordér) či DVR (Digitální videorekordér)., nebo hledejte USB porty. Funkce pro nahrávání byla do prvních televizí implementována kolem roku 2010. Nejedná se tedy o žádnou „hot“ novinku. V případě, že byste si nabyli jistí, zda váš televizor disponuje funkcí nahrávání přes USB, navštivte webové stránky výrobce.

Co je potřeba?

Abyste si mohl úspěšně nahrát pořad, který chcete shlédnout později, pak mimo televizoru, který toto umožňuje, potřebujete externí pevný disk s USB. Je možné využít 2,5 palcový nebo 3,5 palcový. Postačující je však varianta 2,5 palce. Tyto disky jsou mají nízkou spotřebu a jsou tiché.

Pro úspěšné nahrávání je zde jedna nezbytnost. Televizní kanály musí být digitální, nikoliv analogové. Nahrávat lze v rozlišení SD, HD či 3D.

Jak nastavit nahrávání?

Z kraje je potřeba říci, že nelze úplně přesně popsat krok po kroku. Menu jednotlivých televizí je odlišné v závislosti na tom o jaký typ a značku televize jde.

Prvním krokem je připojení disku do USB portu televize. Druhým krokem je naformátování disku. K tomu byste měli být vyzváni automaticky. Pokud se tak nestane, jděte do menu a pokuste se vyhledat možnost „naformátovat disk“. Disků může být až osm.

Co je důležité zmínit je to, že USB disk je spojen s konkrétním televizorem. Není tedy bohužel možné, abyste si nahraný pořad následně pustili na jiném zařízení.

Pro nastavení disku a pro samotné nahrávání použijte dálkové ovládání. Nahrávat můžete jak aktuálně běžící program, nebo si nahrávání díky funkci časovače můžete naplánovat. V tomto případě by se nahrávání mělo spustit i v době, kdy je televizor vypnutý.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close