Auto

MPV auta – jaké je nejlepší

Automobil je dnes nedílnou součástí v podstatě každé domácnosti a obejít se bez něj je velmi složité. Pokud i vy uvažujete o nákupu nového vozu, rozhodně stojí za to rozmyslet se, jaký typ si pořídíte. Pro rodinu jsou optimální modely vozů MPV. Ty mohou totiž přinést nejen vynikající jízdní vlastnosti, ale především obrovské množství prostoru, který si rodina jednoznačně vyžaduje. Pokud máte více než 2 děti, potřebujete v zadní části automobilu 3 oddělená sedadla. Klasické menší vozy toto splní jen velmi těžko. U MPV je rozdělení zadních sedadel tímto způsobem jakousi samozřejmostí. Pokud nevíte, který MPV byste si měli vybrat, nezoufejte. V následujících řádcích vám zcela určitě nabídneme hned několik modelů, které stojí za koupi.

Opel Zafira Tourer

Jestliže chcete mít doma něco mezi kompaktními MPV vozy a velkoprostorovými automobily, pak je vynikající volbou Opel Zafira Tourer. Maximální variabilita tohoto vozu v kombinaci s velkým kufrem nabízejí dostatek prostoru i pro větší rodinu. Tento typ vozu disponuje velmi stabilním podvozkem, jenž zajistí dokonale stabilní a pohodlnou jízdu. Maximální pohodu poskytují i sedačky. Pokud si připlatíte za ortopedické, jistě neuděláte krok vedle. Z motorů lze doporučit zcela nový motor 1.6 CDTi, který je na jednu stranu výkonný a na druhou úplně tichý. Přehledná palubní deska s intuitivním ovládáním podtrhne již tak skvělý dojem, který Opel Zafira Tourer zanechá. Cenově se pohybuje v nové verzi okolo 400 000 korun.

Renault Grand Scénic

Francouzský výrobce vozů Renault nabízí model Grand Scénic s moderním faceliftem. Pro rok 2015 chystá Renault další zcela novou verzi. Vynikající je tento vůz díky velmi prostornému kufru a také skvělým jízdním vlastnostem. Z motorizací je nejvýhodnější nový turbodiesel 1.6 dCi. Má dostatečnou sílu a také minimální spotřebu při absolutně tichém chodu. Se spotřebou se velmi pohodlně dostanete pod 6 litrů na 100 ujetých kilometrů. Chybí mu snad pouze bezpečnostní asistenti a některé technické vychytávky, kterými disponují některé vozy konkurenčních výrobců. Cenově se také lze dostat pod 400 000 korun.

Citroën C4 Grand Picasso

Francouzská automobilka Citroën patří mezi tradiční výrobce rodinných vozů a její model Citroën C4 Grand Picasso tuto skutečnost rozhodně potvrzuje. Disponuje vynikající novou podvozkovou platformou, která umožňuje i sportovnější jízdu. Zajímavý je docela futuristický interiér, který nabízí spousty tlačítek a funkcí, které je třeba se poměrně dlouhou dobu učit. Motorově se vyplatí především verze 1.6 HDI. Cenově se opět dostanete podobně jako u předchozích modelů k hranici 400 000 korun. S vozem ale budete stoprocentně spokojeni a budete mít dostatečný jízdní komfort.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close