Reklamní články

Moderní výškoměry nabízí různé přidané hodnoty

Snažíte se zefektivnit svoji práci v dílně? Možná vám pomůže výškoměr. Mnoho lidí nemá povědomí o tom, jak dokáže právě výškoměr zjednodušit některé činnosti. Podívejte se, na co všechno se hodí, jaké typy výškoměrů existují a kde si je pořídit.

Ti znalejší, kteří se s výškoměrem již setkali, si jej nejspíš pamatují pod názvem nádrh. Funkcí dílenského výškoměru je změřit výšku od základny. Základní rovinou může být dílenský stůl, na kterém je měřený předmět postaven, ale třeba i samotný přípravek, popřípadě deska obráběcího stroje.

Co nabízí moderní výškoměry?

Výškoměr se používá k tomu, aby pomocí osazené rýsovací jehly vyznačil rovnoběžně se základnou výšku na měřený předmět. Dříve se na měřící stupnici výškoměru nastavila jednoduše výška, následně se pak výškoměr vedl po základně a na předmětu se vyznačovala přímá čára. Dnešní výškoměry jsou mnohem sofistikovanější. Zvýšila se kvalita hrotů. Jsou z tvrdokovu, snadno se po opotřebování vymění. A objevily se nové možnosti měření.

Existují výškoměry opatřeny lupou, která napomáhá snadnějšímu odečítání na stupnici výškoměru. Dvousloupkové řešení výškoměru zvyšuje významně přesnost měření a hodí se pro přesnější dílenskou práci. Moderním řešením výškoměru je pak digitální přístroj, který umí pracovat s uloženými hodnotami a usnadňuje odečítání. Digitální výškoměr pro přesnější měření je k dispozici i ve dvousloupcovém provedení.

Výškoměr

Kde koupit kvalitní výškoměry a další měřidla?

Moderní výškoměry nabízí Michovský – TOOLS s.r.o. v e-shopu Meridla.cz. Mimo již zmíněné přístroje zde pro svoji profesionální, ale i domácí dílnu, pořídíte i další měřidla. Jsou to především posuvná měřítka, mikrometry, hloubkoměry, úchylkoměry, úhelníky, úhloměry, třídotykové dutinoměry a další měřidla. Pro dílnu zde zakoupíte stojany na měřidla, magnetické stojánky, precizní svěráky, ale i kvalitní závitořezné hlavy. K dispozici je rovněž ucelený sortiment kontrolních kalibrů a měrek. Firma je schopna měřidla dodat včetně kalibračního protokolu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close