Reklamní články

Máte po dopravní nehodě nárok na odškodnění?

Lidé často ani nevědí, na co všechno mají vlastně nárok. Například po dopravní nehodě, kterou zavinil někdo jiný, máte šanci získat velmi pěkné odškodnění. Za ublížení na zdraví, ušlý zisk nebo třeba jízdenky použité na cestu do nemocnice. Jen musíte vědět, jak si tyto peníze vyřídit.

Na odškodnění po dopravní nehodě máte nárok, pokud jste utrpěli úraz a nehodu zavinila nepozornost či bezohlednost jiného řidiče. Úraz nemusí být až tolik vážný, finance získáte i za méně vážná zranění. Pokud si sami nejste jistí, zda vám odškodnění nehoda vynese, nejlepší bude obrátit se na odborníky.

Dopravní nehoda - ilustrace

Co říká občanský zákoník?

Odškodnění po dopravní nehodě řeší zejména občanský zákoník. Uplatňuje se obvykle vůči pojistiteli vozu, kterým byla nehoda způsobena (což je zpravidla i viník nehody). Nemějte z toho těžkou hlavu, peníze nejdou z jeho kapsy, nýbrž z jeho pojištění.

Podle občanského zákoníku se při ublížení na zdraví odškodňuje:

  • trvalé následky,
  • vytrpěná bolest,
  • ušlý výdělek během pracovní neschopnosti,
  • náklady na medikamenty, cestovné, zdravotní pomůcky atd.,
  • renta (náhrada za ztrátu výdělku po ukončení pracovní neschopnosti).

Celkem si tedy můžete přijít na dost peněz, které vám pomohou lépe zvládnout následky, s nimiž se potýkáte.

Jak začít?

Máte pocit, že byste také měli nárok na odškodnění po dopravní nehodě? V první řadě dejte dohromady veškeré doklady, které máte – zprávy o nehodě, vašich zraněních atd. Pak se vydejte za odborníky například do 1zdravotni.cz. První zdravotní pomáhá lidem vyřizovat odškodnění od roku 2013. Zkušení odborníci vám poradí, co vše potřebujete, a udělají maximum pro to, abyste získali co nejvíce peněz. Neplatíte žádné peníze předem, odměna se platí pouze v případě, kdy je vyřízení odškodnění úspěšné. V případě, kdy na něj nárok nemáte, nic neplatíte. Za zkoušku tedy vůbec nic nedáte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close