Student

Letní prázdniny v Německu

Léto je téměř za rohem, letní prázdiny v podstatě za dveřmi. Mnoho z nás už má spoustu plánů, jak dobu volna prožije. Mnozí možná stále ještě přemýšlejí, kam vyrazit. Pokud se nechcete spokojit jen s českou kotlinou, ale chcete si z prázdnin kromě nových zážitků a přátel přivézt i nové znalosti, zkuste vyjet na léto do zahraničí. Třeba hned do sousedního Německa.

Za dobrodružstvím můžete vyrazit i do Hamburku.

K tomu, abyste si na týden, dva či víc vyjeli do Německa, nepotřebujete v podstatě nic – žádné vízum ani pas, žádné obíhání úřadů. Pokud tam nechcete pracovat, ale jen si užívat volna, zkrátka si sbalte kufry, vezměte nějaké peníze a k tomu debetní či kreditní kartu, nezapomeňte na občanský průkaz a vzhůru za dobrodružstvím. Německo je velké a nabízí nespočet možností, jak si užít nezapomenutelné léto.

Poznávací prázdniny

Pokud jste ten typ, který dokáže čtrnáct dní proležet na pláži a neukouše se u toho nudou, do Německa nejezděte. Ale pokud máte rádi cestování a poznávání nových míst, je to ideální dovolená pro vás. Německo je totiž velké a ani letní prázdniny vám zdaleka nebudou stačit, abyste poznali i jen ty nejzajímavější místa. Procestovat můžete největší a nejznámější města, poznat jejich historii, památky, muzea, galerie, místní život, místní restaurace a v nich německé speciality, poznat zdejší lidi. Přímo se nabízí blízké Drážďany, odkud můžete pokračovat do Berlína, Hamburku, Mnichova a mnoha dalších.
Cestovat můžete nejen svým automobilem, ale i vlakem, autobusem a nebo také lodí – v Německu se nachází mnoho velkých řek, po kterých můžete plout na výletních parnících, ale i větších lodích. K největším tokům patří Rýn, Dunaj a Labe.

Turistické prázdniny

Kdo miluje dlouhé túry a neposkvrněnou přírodu, může si do Německa vyrazit i jako turista. Projít si můžete nejen místní luhy a háje, ale klidně i pohoří. Například Šumava je na německé straně o něco jiná než na té české. A pokud se nebojíte, vyrazte až do Alp, které vám nabízí nevšední zážitky vysokohorské turistiky.

Noční život

Jaké by to byly prázdniny bez pořádného nočního života, večírků, návštěv koncertů, klubů a podobně? I takových možností skýtá Německo nespočet. A pokud se tam chcete potkat se svými vrstevníky, jsou letní prázdniny ideální příležitostí, jak se seznámit s novými lidmi.
Ale pozor, počítejte s tím, že školy v Německu mají letní prázdniny v trochu jiném termínu než my v Čechách, přičemž odlišnosti jsou i v rámci jednotlivých spolkových zemí:

  • Bavorsko: 29.7. – 9.9.
  • Berlín: 20.6. – 2.8.
  • Braniborsko: 20.6. – 3.8.
  • Hamburg: 27.6. – 7.8.
  • Hesensko: 1.7. – 9.8.
  • Sasko: 8.7. – 16.8.
  • Sasko-Anhaltsko: 4.7. – 14.8.
  • Dolní Sasko: 4.7. – 14.8.
  • Severní Porýní-Vestfálsko: 15.7. – 27.8.
Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close