Platební karty

Kreditní karta bez příjmu

Kreditní karta bez příjmu by měla být kreditní karta u které není nutné prokazovat své příjmy ať ze zaměstnání či podnikání. V dnešním článku se blíže zaměříme právě na tyto kreditky bez příjmu.

Co je to kreditní karta ?

Kreditní karta je platební karta, která vám umožnuje v obchodech a všude tam kde berou platební karty, nakupovat jakoby na dluh. Na kreditní kartě máte vždy určitý limit, který přesně říká, kam až můžete jít do mínusu. Kreditní karta má velkou výhodu, že je tam obvykle dlouhé bezúročné období a po toto období neplatíte vůbec žádné úroky. Po skončení tohoto období však začnou naskakovat pěkně vysoké úroky. Je nutné se tedy naučit kreditku správně používat, aby vás to vyšlo co nejlevnějši. Ideálně aby jste si mohly peníze půjčit úplně zdarma. A při správném používání kreditní karty to je opravdu možné.

Kdo poskytuje kreditní karty ?

Kreditní karty poskytují v České republice nejvíce banky z bankovního sektoru. Kreditní karty však poskytují také družstevní záložny a různé nebankovní společnosti. Často je však nutné prokazovat výši svých příjmů ze zaměstnání či podnikání. Lidé, které nechtějí vůbec ukazovat svoje příjmy, tak musí hledat takovu kreditku u které není nutné ukazovat své příjmy. A takových kreditních karet je v Česku nabízeno stále více a více.

Podmínky u kreditních karet

Vždy ještě před tím, než si nějakou kreditku vezmete, tak si velmi dobře přečtěte podmínky ve smlouvě. Hodně lidí si smlouvu vůbec nepřečtou a pak se strašně díví, jak vysoké úroky platí. Pomůže vám to také v tom, že se dozvíte jak kreditní kartu používat tak, aby to pro vás bylo co nejvíce výhodně. Ideálně aby jste si peníze půjčovaly na čas úplně zadarmo. Opět je třeba připomenou správné používání kreditní karty.

Pozor na nevýhodné kreditní karty

Kreditní karta bez příjmu je obvykle více riziková v tom, že tyto kreditní karty bývají o hodně méně výhodné, než klasické kreditní karty u kterých jste ochotni ukázat své příjmy. Přece jen je to i logické, protože finanční instituce jde bez prokazování příjmů do mnohem většího rizika. Proto se pak není vůbec čemu divit, že tyto kreditky bývají méně výhodné. V některých případech jsou až doslova nevýhodné.


Foto: Pixabay

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečti si také
Close
Back to top button