Nakupování

Kolik stojí tetování

Snad každý z nás už někdy v životě přemýšlel nad tetováním. Někomu se líbí, jiný by si ho nikdy nenechal udělat, další je potetovaný na 90 procentech těla. A s tetováním se pojí i jedna dost zásadní otázka – kolik vlastně stojí?

Čím větší a náročnější, tím dražší.

Jak nejspíš sami tušíte, odpověď není snadná. Cena tetování se liší salon od salonu, jinak se platí za malé tetování a jinak za velké, jednoduché motivy jsou zase mnohem levnější než ty složité s mnoha barvami. Pojďme si tedy aspoň nastínit, jak se ceny aktuálně pohybují, ať máte hrubý přehled a víte, co očekávat.

Dočasné tetování

Když se řekne „dočasné tetování“, většině z nás vytanou v mysli tetovačky s dětskými motivy, které bývají ukryté pod obaly žvýkaček, bonbonů či jogurtů. Takové tetování ale nyní nemyslíme, protože to je samozřejmě zdarma a jeho trvání je jen velmi krátkodobé. Dočasné tetování vám udělají přímo v tatérském salonu, případně si ho s trochou šikovnosti můžete vytvořit sami doma. Nedělá se klasickými postupy, ale hennou, takže je bezbolestné. Řada z nás ho zná například z dovolené v zahraničí, kde je tento způsob tetování velmi oblíbený.
Pokud si tetování chcete dělat sami, tak tubu henny pořídíte již od 79 korun. Pak už vše závisí jen na vaší zručnosti a fantazii, případně na vzoru, který máte připravený. V salonu vám vše udělají profesionálně a výsledek máte zaručený, ale připlatíte si, protože kromě materiálu platíte samozřejmě i čas a práci tatéra. Ceny se pohybují od 250 korun výše.

Trvalé tetování

Jak asi tušíte, klasické tetování si sami doma neuděláte. Potřebujete k němu profesionální vybavení a musíte tomu skutečně rozumět a umět tetovat, jinak byste si spíš ublížili. Takže je třeba vyrazit do salonu, který budete mít v ideálním případě ověřený od někoho, kdo už si tam tetování nechal dělat a ví, že nabízený servis je stoprocentní, personál vstřícný a výsledek skvělý.
Základem jsou kvalitní inkousty – paleta barev je široká a je jasné, že čím více barev má vámi vybrané tetování, tím dražší bude. Malé a černé tetování vás bude stát mnohokrát méně než potetování celého předloktí motivem s dvaceti barvami a složitými texturami. Ceny se také liší salon od salonu, případně někdo si jako tatér jen přivydělává a pracuje samostatně, tak mívá nižší ceny. Dobré je hledat podle zkušeností a recenzí, nikoliv podle nejnižší ceny, abyste pak nelitovali.

Tisíce korun

Nepočítejte, že vám tetování někde udělají za pár stovek korun. Ceny obvykle začínají od jednoho tisíce korun výš a i malé tetování vás klidně může stát až kolem 3 000 korun. Střední většinou vychází na dvojnásobek, u velkých je to velmi individuální. Většinou se neplatí za výsledek jako celek, ale tatér si účtuje určitou částku za každé sezení – aby složité a velké tetování dokončil, musíte přijít několikrát, aby se kůže vždy stihla zahojit. Taková sezení mohou stát vždy až kolem 3 000 korun za jedno.
Zároveň musíte počítat s tím, že se platí záloha termínu – v salonu s vámi počítají a blokují si pro vás určitý čas, takže pokud byste nepřišli, byla by to pro ně značná ztráta. Záloha ovšem bývá vratná.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close