Nakupování

Kolik stojí tetování

Snad každý z nás už někdy v životě přemýšlel nad tetováním. Někomu se líbí, jiný by si ho nikdy nenechal udělat, další je potetovaný na 90 procentech těla. A s tetováním se pojí i jedna dost zásadní otázka – kolik vlastně stojí?

Čím větší a náročnější, tím dražší.

Jak nejspíš sami tušíte, odpověď není snadná. Cena tetování se liší salon od salonu, jinak se platí za malé tetování a jinak za velké, jednoduché motivy jsou zase mnohem levnější než ty složité s mnoha barvami. Pojďme si tedy aspoň nastínit, jak se ceny aktuálně pohybují, ať máte hrubý přehled a víte, co očekávat.

Dočasné tetování

Když se řekne „dočasné tetování“, většině z nás vytanou v mysli tetovačky s dětskými motivy, které bývají ukryté pod obaly žvýkaček, bonbonů či jogurtů. Takové tetování ale nyní nemyslíme, protože to je samozřejmě zdarma a jeho trvání je jen velmi krátkodobé. Dočasné tetování vám udělají přímo v tatérském salonu, případně si ho s trochou šikovnosti můžete vytvořit sami doma. Nedělá se klasickými postupy, ale hennou, takže je bezbolestné. Řada z nás ho zná například z dovolené v zahraničí, kde je tento způsob tetování velmi oblíbený.
Pokud si tetování chcete dělat sami, tak tubu henny pořídíte již od 79 korun. Pak už vše závisí jen na vaší zručnosti a fantazii, případně na vzoru, který máte připravený. V salonu vám vše udělají profesionálně a výsledek máte zaručený, ale připlatíte si, protože kromě materiálu platíte samozřejmě i čas a práci tatéra. Ceny se pohybují od 250 korun výše.

Trvalé tetování

Jak asi tušíte, klasické tetování si sami doma neuděláte. Potřebujete k němu profesionální vybavení a musíte tomu skutečně rozumět a umět tetovat, jinak byste si spíš ublížili. Takže je třeba vyrazit do salonu, který budete mít v ideálním případě ověřený od někoho, kdo už si tam tetování nechal dělat a ví, že nabízený servis je stoprocentní, personál vstřícný a výsledek skvělý.
Základem jsou kvalitní inkousty – paleta barev je široká a je jasné, že čím více barev má vámi vybrané tetování, tím dražší bude. Malé a černé tetování vás bude stát mnohokrát méně než potetování celého předloktí motivem s dvaceti barvami a složitými texturami. Ceny se také liší salon od salonu, případně někdo si jako tatér jen přivydělává a pracuje samostatně, tak mívá nižší ceny. Dobré je hledat podle zkušeností a recenzí, nikoliv podle nejnižší ceny, abyste pak nelitovali.

Tisíce korun

Nepočítejte, že vám tetování někde udělají za pár stovek korun. Ceny obvykle začínají od jednoho tisíce korun výš a i malé tetování vás klidně může stát až kolem 3 000 korun. Střední většinou vychází na dvojnásobek, u velkých je to velmi individuální. Většinou se neplatí za výsledek jako celek, ale tatér si účtuje určitou částku za každé sezení – aby složité a velké tetování dokončil, musíte přijít několikrát, aby se kůže vždy stihla zahojit. Taková sezení mohou stát vždy až kolem 3 000 korun za jedno.
Zároveň musíte počítat s tím, že se platí záloha termínu – v salonu s vámi počítají a blokují si pro vás určitý čas, takže pokud byste nepřišli, byla by to pro ně značná ztráta. Záloha ovšem bývá vratná.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close