Platební karty

Kód CVC u platební karty

Platební kartu dnes vlastní téměř každý.  A většina majitelů ji používá krom výběru hotovosti také k platbám u obchodníků, ale i přes internet. Právě při internetových platbách, objednávkách hotelů nebo rezervacích letenek zadáváte do online brány údaje z platební karty. A jednou z nich je i CVC kód. Kdo takto nakupuje poprvé, možná ani netuší, o co se jedná. Kde tento kód najdete a k čemu vlastně slouží?

Co je CVC kód?

CVC kód (Card Validation Code) je ověřovací, třímístný kód vaší platební karty. Slouží k bezpečnějším transakcím zejména při platbách na internetu. Tento kód je u karet Visa a MasterCard umístěn na zadní straně karty, v pravém rohu podpisového proužku. Ne každá transakce bude ověření tímto kódem vyžadovat, ale tato bezpečnostní kontrola se stále rozšiřuje.

CVC kód nesou název karty MasterCard, u karet Visa můžete najít označení CVV2 (Card Validation Value), jedná se ale o totéž.

Jak bezpečně platit na internetu?

Platit na internetu je dnes bezpečné, zneužití není příliš časté. Přesto se nevyplatí nic podceňovat a je nutné dávat si pozor, kam své údaje z platební karty opisujete. Jaké zásady dodržovat?

Plaťte u ověřených obchodníků

Než se rozhodnete někde nakoupit, prověřte si obchodníka. Třeba na Heureka. cz. Zvláště, pokud se jedná o někoho neznámého, malého či nového prodejce. To není jen kvůli zneužití platební karty, spíše kvůli zjištění, jaké zkušenosti mají další nakupující – se servisem, rychlostí dodávky, kvalitou zboží či řešením reklamací.

Plaťte tam, kde mají zabezpečení

Bezpečné obchodníci používají pro online platby zabezpečení 3D Secure. Vy tuto skutečnost zjistíte tak, že se vám při platbě objeví logo Verified by Visa nebo MasterCard SecureCode. Platba provedena přes tuto šifrovanou bránu bude chtít autorizaci pomocí SMS. Navíc obchodník se vůbec žádná data o vaší kartě nedozví, banka mu jen zašle potvrzení, že platba proběhla v pořádku

Pořiďte si elektronickou peněženku či internetovou kartu

Některé banky vydávají k účtům také speciální kartu používanou právě pro internetové platby. A na vaší klasické kartě máte na tyto platby nastaven nulový limit.

Další alternativou je vytvoření elektronické peněženky. U nás jistě znáte PaySec nebo PayPal. Jak to funguje? Založíte si virtuální účet, na který pak převedete peníze. K tomu nepotřebujete žádnou platební kartu, stačí vám přihlašovací jméno a heslo. Tyto platby jsou velice rychlé, bezpečné a umožňují nakoupit zboží i ze zahraničí.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close