Banky

Kód banky 6000

Kdo někdy zadával bankovní příkaz, ví, že každá banka má svůj specifický kód. Přiděluje jej Česká národní banka a slouží k jasné identifikaci konkrétního bankovního ústavu. Ty nejstarší a nejvíce využívané si mnoho z nás pamatuje – víme, že Česká spořitelna má 0800, Komerční banka 0100, Poštovní spořitelna 0300. Bank ale přibývá a kolikrát koukáme, kamže to máme peníze poslat. Víte, kterému bankovnímu domu náleží kód 6000?

PPF banka

Kódem 6000 se označuje PPF banka. Vznikla v roce 1992 jako Royal Banka CS, a.s. Když se v roce 2003 integrovala do finanční skupiny PPF, přirozeně převzala i její jméno.

Finanční skupina PPF (známá též jako skupina Petra Kellnera) investuje své prostředky nejen do bankovnictví a dalších finančních služeb, ale též do nemovitostí, zemědělství, telekomunikací či biotechnologií. Působí kromě Evropy také v USA, Asii a Rusku.

Čím se PPF banka zabývá

Mezi klienty PPF banky patří především jiné finanční instituce, střední a velké podniky s českým kapitálem, komunální sektor a vybraná privátní klientela. Banka poskytuje finanční i investiční poradenství, zaměřuje se také na zahraniční obchod.

Možná i proto se s kódem 6000 nesetkáváte v běžném platebním styku tak často, protože fyzické osoby či malí podnikatelé její služby nevyužívají.

Pobočky a kontakty

PPF banka sídlí v Praze, na Evropské ulici 17 a právě v hlavním městě má i všechna svá klientská centra. Jsou celkem 4 (kromě Evropské ulice ještě na Mariánském náměstí, v Office parku Kavčí Hory a na Vinici) a v každém z nich se o klienty postarají lidé na svém místě.

Mnoho věcí lze ale pochopitelně vyřešit i přes internetbanking či přes zákaznický servis. Ten má velmi dobře zapamatovatelné číslo 222 244 255.  Pro blokaci ztracené či odcizené platební karty slouží telefonní linka 222 244 266.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close