Cestování

Kdy letět na Zanzibar

Chcete zažít dovolenou jako z pohádky? Jednou z nejlepších voleb je vyrazit si na ostrov Zanzibar, který se nachází vedle Tanzánie. Zažijete tam, co nikde jinde, vrátíte se domů opálení a odpočinutí a příště budete chtít letět zas. Ale kdy je nejlepší čas vyrazit?

Zanzibar je tropickým rájem na Zemi.

Odpovíme vám hned na začátku – kdykoliv. Na Zanzibar můžete vyrazit, kdykoliv se vám zlíbí, protože počasí je zde celoročně krásné a teploty tropické. Od ledna až do prosince tu teploty většinou neklesají pod 28 stupňů Celsia. Nejtepleji tu bývá v zimě (i když tady žádnou zimu nečekejte), kdy se rtuť teploměrů pohybuje obvykle mezi 32 až 33 stupni Celsia. Na jaře je tu asi o dva stupínky chladněji. A nejnižší teploty čekejte překvapivě v letních měsících. Ale i tak jsou to tropy – teploměry tu totiž o letních prázdninách ukazují přes 28 stupňů Celsia a pak už se zase začíná oteplovat.
Jedinou nevýhodou může být období dešťů – nejvíc tu prší v dubnu a květnu a hned za nimi jako nejdeštivější měsíce následují listopad a prosinec. V ostatních obdobích je sážek jen minimum.

Teplota vody

Jelikož je Zanzibar ostrov, tak se sem na dovolenou jezdí především za koupáním. A v moři si tu můžete užívat také celoročně, protože díky vysokým teplotám vzduchu voda není nikdy chladnější než 27 stupňů Celsia. Pokud máte rádi teplejší, jeďte v zimních měsících. Ale ať vyrazíte kdykoliv, vždy si můžete užívat průzračné moře, písčité pláže, svěže zelené palmy, šumění teplého vánku, který vám bude čechrat vlasy, u toho můžete ležet na pohodlném lehátku, upíjet božský drink a užívat si toho nicnedělání.

Základní info

Kdo už teď má chuť vyrazit na Zanzibar, měl by si o tomto ostrově nejprve nastudovat pár základních informací. Proto se na Zanzibar podívejme trochu podrobněji.
I když Zanzibar většinou považujeme za jeden ostrov, ve skutečnosti se jedná o souostroví dvou jednotlivých ostrůvků. Tím prvním je ostrov Zanzibar, k němuž se přidružuje ostrov Pemba (ten leží severněji). Oba najdeme na východní straně Afriky, vedle státu Tanzánie. Zanzibar je ovšem v současnosti autonomním státem.

Ráj turistů

Ekonomika Zanzibaru stojí na turismu. Návštěvníků sem přijíždí čím dál víc a rádi se vracejí, je tu spousta hotelů a pláží a ostrov nabízí i další možnosti vyžití včetně turistiky. Pokud máte strach, že se tu nedomluvíte, neděste se – jedním ze tří oficiálních jazyků je zde angličtina (a pak ještě arabština a svahilština). Drtivá většina místních obyvatel se hlásí k islámu, a tak si na návštěvě můžete udělat svůj vlastní obrázek o fungování zcela odlišné kultury. Evropany jistě také nadchnou domky domorodců, které se nacházejí mimo větší města.
A pokud chcete být znalci novodobější historie, měli byste vědět, že právě z tohoto státu pocházel jeden velmi známý zpěvák – Freddie Mercury.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close