Cestování

Kdy letět do Dominikánské republiky

Také už cítíte tu vůni přicházejícího léta? Už se nemůžete dočkat dovolené a téměř na kůži cítíte hřejivé paprsky tropického slunce a cítíte na sváři vlahý mořský vánek? Nebojte, brzy se dočkáte. A nemusíte ani čekat na léto – do leckterých destinací můžete vyrazit kdykoliv a užijete si tam tropy třeba i v lednu.

Do Karibiku zamiřte raději v zimě.

Komu by se nelíbilo vyrazit si na dovolenou do Karibiku? Je to téměř snová lokalita a jedním z nejoblíbenějších míst je Dominikánská republika. Tento stát se nachází na společném ostrově spolu se státem Haiti, takže pokud máte hodně času, můžete navštívit oba. Počasí je na obou místech totožné a všude najdete moře, nádhernou přírodu a spoustu zajímavostí.

Kdy letět?

Přemýšlíte, kdy se na dovolenou do Dominikánské republiky ideálně vydat? V létě nebo v zimě? A nebo je lepší jaro či podzimní měsíce? Pokud vám jde o počasí, pak vězte, že tam teplota vzduchu celoročně až na výjimky neklesá pod 26 stupňů Celsia. V letních měsících stoupá ke 35 i více stupňům. Takže pokud máte rádi vedro, jeďte v červenci či srpnu. Teplota moře je také po celý rok víc než příjemná – v zimě má průměrně okolo 26 stupňů, v létě klidně i 30 stupňů.

Pozor na hurikány

Co se týká teploty, je čas na dovolenou kdykoliv. Ale nejvhodnější je zaletět si na tento ostrov od prosince do dubna. Není to jen kvůli tomu, že naše těla nejsou přivyklá přílišným tropům. Karibik může totiž být nejen romantickým místem, ale i místem velmi zákeřným. V červnu, srpnu a také v září tam bývají hurikány různé intenzity, které vám mohou dovolenou nepěkně narušit, případně při nich můžete přijít o zdraví či život. V květnu a červnu tam zase mívají dlouhé deště a stejně tak období dešťů nastává v říjnu a listopadu, což pro dovolenou také není úplně nejpříznivější.

Co vás zaujme

Možná do Dominikánské republiky vyrážíte jen za sluncem, odpočinkem a koupáním, ale možná tam také chcete něco zajímavého vidět a zažít. Tento stát z téměř poloviny pokrývají lesy, takže není těžké ponořit se do srdce nezkažené přírody. Faktem ovšem také je, že na většině území jsou hory, takže procházka se může změnit v náročnou vysokohorskou túru – a vysokohorská bude skutečně, protože nejvyšší vrchol se jmenuje Pico Duarte a má 3 087 metrů nad mořem.
Zavítat můžete do hlavního města Santa Dominga, navštívit můžete i města Santiago de los Caballeros či La Romana, přičemž v každém najdete něco zajímavého.
V Dominikánské republice se domluvíte španělšky, ale v hotelích a turistických destinacích obvykle i anglicky. Pokud dobře neovládáte ani jeden jazyk, je nejlepší vydat se tam s nějakou cestovní kanceláří, která vám zajistí vše potřebné. Pro mnoho lidí je to nejpohodlnější varianta, kterou si často vybírají a nemusejí se o nic starat – jen ve stanovený čas a datum dorazí k letadlu a vydají se vstříc tropickému dobrodružství.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close