Peníze

Kde prodat oblečení

Šatní skříň není nafukovací. A i když máte k dispozici celou místnost jako šatnu, tak každá žena (ale i muž) časem jistě zjistí, že jim daná kapacita již nepostačuje. Ale to není žádná tragédie, protože oblečení není nutné skladovat a hromadit celé roky – ideálním řešením je poslat staré a obnošené pryč a koupit si místo něj nové trendy kousky.

Staré šaty může prodat například do second handu.

Někdo nedá na nové trendy dopustit a chodí oblečený vždy jen podle poslední módy. Když přijde nová módní vlna, staré oblečení dá pryč a nakoupí si okamžitě nové. Ale i ten, kdo na módu příliš nedbá, nechodí jistě v tomtéž celé dlouhé roky, ale svůj šatník obnovuje. Což se děje zejména ve chvíli, kdy se změní vaše velikost, tedy když zhubnete nebo přiberete. Ale ať už je váš důvod pro výměnu jakýkoliv, možná si stejně jako my kladete jednu zásadní otázku – kam se starým oblečením?

Vyhodit ne

Samozřejmě tu existuje možnost, že staré oblečení rozstříháte a uděláte si z něj hadry k použití do domácnosti. A nebo ho hodíte do popelnice na směsný odpad. Jenže pokud je oblečení nepoškozené, je to velká škoda. Pokud se přesto nechcete zdržovat jeho prodejem a jen se ho hodláte rychle zbavit, je nejlepším řešením využití kontejnerů specializujících se na textil, které jsou často umístěné poblíž stanovišť kontejnerů na tříděný odpad. A pokud chcete udělat dobrý skutek přímo, můžete oblečení odvézt nějaké charitativní organizaci.

Prodej přes internet

Kdo chce oblečení poslat dál, ale rád by na něm i trochu vydělal, aby se mu aspoň částečně vrátila nákupní cena, má řadu možností. V dnešní době spousta lidí sahá po té nejjednodušší a nejpohodlnější – nabídnou oblečení k prodeji přes internet. Udělat to lze mnoha způsoby. Můžete využít nějaký inzerentní portál, kde stačí zvolit kategorii s módou či textilem (a nebo tam můžete dát třeba i obuv), oblečení popsat, ideálně přidat jeho fotografie a také cenu. Tu si zvolíte dle své vlastní úvahy, případně můžete navrhnout cenu dohodou. A nebo nabídnete slevu při odběru celého množství – a tak dále.
Další oblíbenou možností je nabídnout oblečení k prodeji přes sociální sítě. Specialistou je na to zejména Facebook, kde existuje nespočet prodejních skupin. Postup je velmi podobný jako na inzerentních portálech, ale máte výhodu přímé interakce se zájemci, kteří vám mohou psát nejen soukromé zprávy, ale i komentáře s dotazy, připomínkami či výtkami.

Prodej přes second hand

Starší generace raději nakupují v reálu. A ti, kdo se neštítí použitého oblečení, rádi a často zavítávají do obchodů specializujících se na použitou módu – takzvaných second handů. Oblečení zde prodávané je v různém stavu, ale většinou je velmi dobrý a řada kousků vypadá jako nová. Ceny jsou přitom velmi příznivé.
Při prodeji nějakému second handu je vhodné vybraný obchod zkontaktovat a nabídnout mu své oblečení. Vybrat si můžete i second hand, který má určité zaměření – například prodává módu z Anglie, z Ameriky nebo třeba metalisticky zaměřené kousky. Při dohodě o prodeji musíte ovšem počítat, že cena nemusí být dle vašich přestav, protože musíte akceptovat podmínky daného obchodu, který chce zboží samozřejmě výhodně nakoupit a pak o něco dráž prodat. Takže můžete prodělat, ovšem je to pro vás rychlejší a jednodušší než zdlouhavé a často nejisté nabízení přes inzerci.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close